Facebook Google+ Twitter

Nie dostał obywatelstwa, teraz imieniem prezydenta nazwą ulicę

W połowie marca Lech Kaczyński sam zrezygnował z honorowego obywatelstwa, po protestach niektórych samorządowców. Teraz prezydent Jacek Majchrowski chce, aby jedna z ważnych przestrzeni w mieście nosiła imię Lecha Kaczyńskiego.

- Będę wnioskował o to by uhonorować tragicznie zmarłych prezydentów nazywając ich imieniem ważne miejsca w przestrzeni publicznej Krakowa - mówił wczoraj po popołudniu Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa. Nie sprecyzował on jednak, o jakie miejsca chodzi.

Jeszcze miesiąc temu przez Kraków przetoczyła się wojna o honorowe obywatelstwo dla Lecha Kaczyńskiego. Wtedy z pomysłem o nadanie tytułu wystąpili krakowscy radni PiS-u. Radni PO uznali to za wstęp do kampanii wyborczej. Samorządowcy PO mówili wtedy o sojuszu pomiędzy lewicowym prezydentem a PiS-em. Krakowska platforma zorganizowała także protest w internecie. Na Facebooku ok. 4,5 tysiąca osób poparło protest "Nie dla Lecha Kaczyńskiego w Krakowie". Sprawę sporu zażegnał sam prezydent Polski. "Pragnę Państwu podziękować za ten jedyny w swoim rodzaju wyraz uznania. Jednak ze względu na zaistniałą wokół tego wydarzenia atmosferę napięcia i nieporozumienia, czuję się w obowiązku prosić o zaniechanie tego projektu" - pisał w połowie marca Lech Kaczyński w liście do krakowskich samorządowców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.