Facebook Google+ Twitter

Nie dostałeś się do liceum lub technikum? Masz jeszcze szansę!

Na koniec sierpnia przewidziano dodatkową rekrutację do liceów i techników.

Korytarz II Liceum im. Stefana Batorego. / Fot. Oficjalna strona II Liceum im. Stefana Batorego.Dla warszawskich absolwentów gimnazjów, którym nie udało się jeszcze dostać do szkoły ponadgimnazjalnej, kuratorium przewidziało dodatkową rekrutację na koniec sierpnia.

Wśród szkół czekających na nowych kandydatów są nie tylko technika czy licea profilowane lecz także renomowane ogólniaki. Miejsc w technikach i liceach profilowanych jest bez liku. W IX Liceum Profilowanym - 25, w XXVI LP im. Jana Kilińskiego - 18, a XXVI LP im. Jana Kilińskiego - 13. W sumie warszawskie licea profilowane oferują ok. 100 wakatów. Dwucyfrowe liczby w rubryce "wolne miejsca" widnieją przy nazwach ok. 23 szkół. Po kilkadziesiąt mają Technikum Elektroniczne nr 3 oraz Technikum Poligraficzne.

Mniejszy wybór mają ci, którzy chcą kontynuować edukację w liceach, ale i tu mają w czym wybierać. Kilka szkolnych ławek czeka w II LO im. Stefana Batorego, które w rankingach plasuje się w drugiej dziesiątce. Miejsca są w klasach o profilach ścisłych. Jedno miejsce było nawet we "Władysławie". Ci, którym testy nie poszły pomyślnie mają szansę dostania się do liceów wypadających w rankingach nieco gorzej. Około 20 miejsc czeka na zainteresowanych nauką w III LO im. gen. Sowińskiego w klasach matematycznych i przyrodniczych, w XXI LO im. Hugona Kołłątaja w klasach z fizyką, j. polskim, matematyką, WOK-iem, historią i geografią, a także w XXIII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie dla osób o zdolnościach humanistycznych.

Więcej informacji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.