Facebook Google+ Twitter

Nie dostaniesz odszkodowania za brak prądu

Firma energetyczna Enion - obsługująca region Małopolski i Śląska opracowała instrukcję jak opóźnić wypłaty odszkodowań klientom. Region ten miał poważne kłopoty z prądem podczas styczniowych śnieżyc.

 / Fot. LogoNa tym obszarze bez prądu, nawet przez dwa tygodnie, pozostawało ponad ćwierć miliona osób. Do tej pory nie dostali żadnego odszkodowania. Firma energetyczna opracowała 11-stronicowy dokument, w którym można odnaleźć informacje jak opóźniać wypłaty poszkodowanym. W instrukcji można odnaleźć gotowe wzory pism i pouczenie jak odsyłać petenta od Enionu Energia do Enionu SA i od Enionu SA do Enionu Energia.

Zdaniem Urzędu Regulacji Energetyki tłumaczenie, że "ostateczną decyzję o wypłaceniu rekompensaty Enion uzależnia od "ekspertyz meteorologicznych i technicznych przygotowywanych przez wyspecjalizowane jednostki badawcze" jest niezgodne z prawem. Firma wyjaśnia, że to co przydarzyło się mieszkańcom Śląska oraz Małopolski nie jest ich winą. Jej zdaniem zawiniła wyłącznie pogoda.

Tymczasem jutro wchodzą w życie przepisy, które zapewniają klientowi do 5 tys. złotych odszkodowania w przypadku, gdy do ograniczeń w dostawach prądu doszło z powodu działań lub zaniedbań operatora.

Źródło:sfora.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.