Facebook Google+ Twitter

"Nie dotykając gór", czyli dokument o polskim paraolimpijczyku

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-01-20 18:26

Już w najbliższą sobotę, 24 stycznia 2015 r., o godz. 20.00, w kinie studyjnym "Ada" w Warszawie odbędzie się premiera filmu dokumentalnego pt. "Nie dotykając gór" w reżyserii Pawła Powolnego.

Bohaterem filmu jest Rafał Szumiec, niepełnosprawny sportowiec, który reprezentował Polskę na Igrzyskach Paraolimpijskich w Soczi. Akcja dzieje się we współczesnej Polsce (głównie w Krakowie i w Tatrach) oraz na terytorium Federacji Rosyjskiej. Produkcja opowiada historię Rafała, mistrza Polski w superkombinacji (monoski) oraz ręcznym kolarstwie szosowym. Ekipa filmowa towarzyszyła bohaterowi podczas przygotowań do zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Soczi oraz w trakcie samych zawodów.

Sport osób niepełnosprawnych wydaje się być w Polsce niedoceniony przez społeczeństwo i media. Celem filmu jest ukazanie człowieka, który w obliczu wielkiej tragedii nie poddał się i dalej realizuje swoje marzenia. „Nie dotykając gór” to krótkometrażowy film dokumentalny wyprodukowany przez BAHAMA FILMS.

Reżyserem filmu jest Paweł Powolny, student reżyserii Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Operator obrazu to Mateusz Golis, producent – Wiktor Piątkowski, a kierownik produkcji – Piotr Bogusz. Partnerami filmu są: ATOS, międzynarodowa firma z branży usług informatycznych oraz Centrum Medyczne CMP, wieloprofilowa sieć przychodni medycznych.
(Wiktor Piątkowski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.