Facebook Google+ Twitter

Nie jedz włoszczyzny i jajek, bo się otrujesz

Amerykańscy uczeni z FDA wyjaśnili, jakimi produktami możemy się otruć najczęściej.

http://commons.wikimedia.org / Fot. DuffmanAmerykańska organizacja kontrolująca jakość produktów żywnościowych FDA (U.S. Food and Drug Administration) opublikowała spis najbardziej niebezpiecznej żywności - ranking produktów, którymi Amerykanie truli się najbardziej przez ostatnie 20 lat.

Grupą produktów najbardziej trujących okazała się włoszczyzna. Na drugim miejscu są jajka, spożywane w stanie surowym i półsurowym. Ziemniaki też często powodowały bóle żołądka.

Za najbardziej niebezpieczną rybę został uznany tuńczyk. Najczęściej powodem otrucia było działanie toksycznych białek, powstających podczas nieprawidłowego przechowywania. Symptomy otrucia przejawiają się jako alergia, jednak w skrajnych przypadkach można utracić wzrok. Specjaliści twierdzą, że można zatruć się świeżym tuńczykiem, jak i tym z puszki.

Podczas badań uczeni zauważyli, że mycie rąk przed jedzeniem w Ameryce przez ostatnie 10 lat zmniejszyło się o 25 proc.

Amerykanie zbadali także, czym najbardziej szkodzili sobie Niemcy i obywatele byłego ZSRR. Powodem schorzeń tych ostatnich była kiełbasa własnego wyrobu, natomiast sąsiedzi ze wschodu najbardziej truli się konserwami domowej produkcji.

Źródło: www.kp.ru

Fot. ilustracyjna / Fot. PAP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

lepiej by się zajęli tymi ich fastfoodami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa informacja. Co do jajek, wystarczy przejść się obok stoiska z jajkami w którymś z hipermarketów i pociągnąć nosem. Przykry zapaszek świadczy dobitnie o tym , że jajka są już mocno nie świeże, a nawet zepsute. Zapach siarkowodoru nie należy do najprzyjemniejszych "aromatów", że już nie wspomnę o jego trujących właściwościach. Od jakiegoś czasu omijam takie stoiska a jajkami wielkim łukiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.