Facebook Google+ Twitter

Nie jest prawdą, że umarli umierają

Piątkowy listopadowy wieczór - poczekalnia dworca PKP Oliwa. Automat serwujący zimną kawę nie cieszy się dziś powodzeniem.

Uwaga żebrzących cyganiątek i podróżnych skupia się raczej na czteroosobowej grupie pozornie zwykłych, a niepozornie specyficznych osobistości. Czyżby twardzi, remontujący tutejsze perony robotnicy, domagali się podwyżek i na znak protestu zamierzali nocować na dworcu...? Bo między Bogiem a prawdą, kto inny mógłby rozstawiać tutaj drabinę, rozwijać transparent i jeszcze się przy tym fotografować? O dziwo, nie jest to trójmiejski proletariat, lecz grupa poetycka WARS - formacja wyruszająca na drugą w swej historii ekspedycję, której celem jest zdobycie Pachołka.

Pierwsza stacja naszego korowodu znajduje się nieopodal dworca: krążący, policyjny patrol dostrzega cztery postacie, ktoś wchodzi na drabinę, ktoś inny trzyma transparent, pozostali próbują wykrzesać ogień w lampach naftowych... Tenże sam patrol nie dostrzeże jednak, że jest nas więcej - oto każdy z członków korowodu przyprowadził także swoich przyjaciół.

Tak więc w wyprawie biorą udział:
Elżbieta W. i jej przyjaciółka Sylvia P.,
Ewa P. wraz z Julianem T.,
Piotr W. R. z Tadeuszem Ś.
oraz Lech K. L., który przyprowadził Krzysztofa K. B. i Rafała W.

Druga stacja usytuowana jest przy kościele pod wezwaniem świętego Jakuba. Magia, czy też urok tego miejsca, przyzwalają na duchowe obcowanie z tymi, którzy pozostawili nam swoją twórczość, powierzyli przyjemność i obowiązek jej głoszenia, nie pozwolili o sobie zapomnieć.
Związki międzyludzkie bywają różne, często są kruche i ulotne. Związki z poezją są nierozerwalne, wieczne. Pachołek zniknął w mgłach i mrokach nocy. Po uporczywych poszukiwaniach celu (nie)zrezygnowani kończymy ekspedycję na drewnianej ławeczce.
Mimo wszystko jesteśmy szczęśliwi, że możemy tu właśnie, a nie gdzie indziej powiedzieć naszym przyjaciołom poetom "dobranoc". Bo nawet kiedy błądzimy, zdobywamy szczyty...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.