Facebook Google+ Twitter

Nie jesteśmy aniołami, ale...

Na ogół nad świętem kobiet przechodzę do porządku dziennego. Dziś jednak uczynię wyjątek. Skłoniło mnie do tego kilka sms-ów z życzeniami... od kobiet, moich koleżanek.

Nie jesteśmy aniołami... / Fot. rys. Ewa ŁazowskaPodobno nie jesteśmy aniołami, ale jednak okazuje się, że my - kobiety solidaryzujemy się w chwilach dla nas trudnych, czyli, ot, choćby na ten przykład w Dniu Kobiet. Bo o czym mogą świadczyć owe sms-y, które dziś odebrałam? O kobiecej solidarności, o babskiej pamięci i o tym, że tylko baba babę może zrozumieć najlepiej.

A zatem - drogie "baby", czyli dziennikarki obywatelskie: W ramach babskiej solidarności składam Wam życzenia WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO w tak uroczystym dniu 8 marca.Nie jesteśmy aniołami... II / Fot. rys. Ewa Łazowska

10 kobiecych aut na 8 marca


Niech wena twórcza nigdy Was nie opuszcza i pióro nigdy się nie łamie. Nie jesteśmy w tym swoim pisaniu gorsze od naszych kolegów - dziennikarzy obywatelskich, a nawet bywa, że jesteśmy od nich lepsze. Mamy nad naszymi kolegami także jedną, zasadniczą przewagę. Jako kobiety - jesteśmy od nich wrażliwsze i dostrzegamy to, czego mężczyźni dostrzec nie potrafią.

Kobiety w polityce. One mają dziś władzę w swoich rękach [GALERIA]


Wykorzystujmy ten "babski" atut i piszmy, piszmy, piszmy.
Lepiej machać babskim piórem, niż dać włazić "se" za skórę.
Lepiej pisać artykuły, niż wyglądać z mysiej dziury.
Lepiej już przestanę gadać. Dziś jest święto. Muszę spadać!

Zobacz kobiety, które trzymają w garści najlepszych piłkarzy TOP10 [ZDJĘCIA!]


TOP 10 Największych wojowniczek w grach video


Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Pani Janino, nawyk współuczestniczenia przez mężczyzn w pracach domowych na równi z kobietami wynosi się z domu. Czyli - czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąca. Moimi zdaniem w tym "zniewieścieniu" rodzaju męskiego jest jednak ziarno prawdy. Gdyby kobiety - matki Polki wychowywały swych synów w świadomości, że są oni nie tylko panami stworzenia, ale mają też inne, czasem dość prozaiczne, obowiązki domowe (np. posprzątanie mieszkania) - pewnie i ich żonom było by łatwiej i lżej. Postawy męskich trutni (bywają i tacy) nie mają nic wspólnego z równouprawnieniem obojga płci i często są dość prymitywną wymówką by zwalić cały ciężar prowadzenia domu na kobiety. Bardzo Pani współczuję - Pani Janino.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janina Kowalska
  • Janina Kowalska
  • 19.03.2012 19:28

Czytałam ostatnio, że to przez nas kobiety mążczyźni zrobili się "zniewiesciali", bo to my chcemy rządzić w związkach. Uważam, że to najbardziej pomylona opinia.Spotykam się też z powiedzeniem, że chcialyście (kobiety) równouprawnienia - to je macie.Oczywiście mówią tak faceci, którzy bardzo chętnie umywają ręce od wszelkiej pracy dodatkowej -czytaj domowej.Będąc na urlopie wychowawczym, z konieczności musząc utrzymać czteroosobową rodzinę z jednej ( niewysokiej ) pensji męża, zaproponowałam, że może rozejrzał by się za dodatkową pracą, chociaż w soboty.Usłyszałam, że jak mam za mało to mogę iść dorobić.Chętnie bym to zrobióła, tylko, że mój mąż uważa, że w domu wszystko samo się robi i ja własciwie nie mam żadnego zajęcia.To my jako kobiety musimy owszystkim myśleć, planować, troszczyć się i zamartwiać.Oni są.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo, ja jeszcze nie jeden raz będę zaglądał do twoich rymowanek. Bo czytając Ciebie, też napisałem rymowankę, jest w twoim materiale. Ale i wiersz, podam niżej link. Jeżeli napiszesz opinię, to będę wdzięczny. Muszę zaznaczyć, że napisany został pod wpływem emocji, ponieważ ja nie umiem pisać wierszy:
link Wiersz dotyczy linku, zamieszczonego pod filmem, na temat cmentarza w Bieżuniu pod Warszawą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję - Panie Andrzeju. Kolor jest moją pasją. Bez koloru nie ma życia. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo kolorowe te rysunki:)) Czymże by były te Anioły, gdyby nie były kobietami mocno stąpającymi po Ziemii;))? Mickiewiczowskim "puchem marnym"? Niezbadane są wyroki ludzkie;)) Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, Jesteś jedynym mężczyzną, który "odważył się" ten "babski" tekst odwiedzić i ślad swój zostawić. Bardzo Ci za to dziękuję. Są jeszcze prawdziwi mężczyźni na tym świecie. I całe szczęście. Pozdrawiam :)

Anulko i Joasiu: I Wam także życzę powodzenia i radości nie tylko w dniu 8 marca, ale przez cały rok, oraz następne.

Basiu, Podobno anioły niebiańskie są bezpłciowe, co nie zmienia postaci rzeczy, że ziemskie anioły są płci żeńskiej. Chociaż bywają także anioły ziemskie płci męskiej, ale ja osobiście z takimi przypadkami się nie spotkałam. :) Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.03.2012 16:21

I bądźmy dla siebie dobre przez okrągły rok:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewuniu, dzięki za życzenia. Obrazeczki rzeczywiście śliczne i sympatyczne. Pozwól Ewuniu, że w tym miejscu za życzenia podziekuję również panom oraz pani Jadzi Kowalczyk za życzenia od kandydata na prezydenta mego miasta. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja myślę, że jesteśmy aniołami. Anioł jest Kobietą. Choć Anioł Stróż, to jednak kobieta. To Kobiety martwią się o wszystko, o wszystkim myślą z wyprzedzeniem. troszczą się na zapas, opiekują, pielęgnują. Kobiety to Anioły i mężczyźni którzy to wiedzą i widzą, zasługją na Anioła.
Bardzo sympatyczne przypomnienie Dnia Kobiet. Obrazki urokliwe i tylko mnie skręca , że nie dla mnie ;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Potrafisz tworzyć cudowne obrazy i rymowanki! Zapraszam wszystkich, bo jest co podziwiać. A książki dla dzieci nad wyraz wartościowe. Gratuluje i pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.