Facebook Google+ Twitter

Nie jesteśmy Beatlesami XXI wieku - rozmowa z Aster Paulen

Z Alfredo Corallesem, liderem londyńskiego pop-rockowego zespołu Aster Paulen rozmawiam o meksykańskim pochodzeniu, Beatlesach i nowej płycie "On the Road":

Mieszkacie w Londynie, ale jesteście Meksykanami. Jak znaleźliście się nad Tamizą i jaki był ku temu powód?
Tak, jesteśmy tu w Londynie, w Wielkiej Brytanii, bo bardzo lubimy pisać piosenki po angielsku. Poza tym ten kraj miał i wciąż ma wielki wpływ na naszą muzykę i na nas samych.

Masz na myśli The Beatles..?
Nie tylko.

Bo słuchając Waszej muzyki, mam wrażenie, że chcecie być Beatlesami XXI wieku...
Jesteśmy ich wielkimi fanami, ale nie pretendujemy do bycia "Beatlesami XXI wieku" - jak to nazwałeś. Ten zespół był naszą największą inspiracją, gdy zaczynaliśmy grać jako ich cover band jedenaście lat temu. Podziwiamy ich, ale uważam, że mamy nasz własny styl i nie naśladujemy ich. Zdarza się, że gramy ich piosenki na naszych koncertach, oddając tym samym cześć temu wielkiemu bandowi. Robimy to też dlatego, że publiczność tego chce. Ale covery Lennona i spółki nie są główną częścią naszego repertuaru. Mamy własne utwory.

Czy jest duża różnica między Aster Paulen a The Beatles?
Trudno powiedzieć. Oni są po prostu naszą inspiracją, podbieramy od nich pewne pomysły i na ich podstawie robimy własną. Mieszamy inspiracje z naszymi wlasnymi ideami.

Jesteście koncertowym zespołem...
Od przybycia do Londynu w październiku 2011, do kwietnia 2012 graliśmy ponad 50 razy na żywo tu i tam. Bardzo lubimy grać live i angielska publiczność przyjmuje nas bardzo dobrze. Myślę, że jednym z powodów dlaczego ludzie lubią naszą muzykę to to, że jest ona bezpretensjonalna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.