Facebook Google+ Twitter

Nie katrupić błaznów!

O wibratorach, pieszczoszku Karnowskim, Platonie, Machiavellim, błaznach i groźnym suwerenie, czyli o nas - słów kilka.

Współczesny błazen. Kolaż domowy. / Fot. Jarogniew MilewskiWolność jest łatwiej wywalczyć, niż ją sensownie zagospodarować. Pomyślałem zatem, że skoro już tu piszę te swoje trzy grosze - nie będę się tematycznie rozdrabniał. Skupię się na dwóch tematach. Będę pisał o piersiówkach i o Palikocie. Ponieważ o zepsutej piersiówce popełniłem już dwa, przydługie artykuły, teraz czas napisać drugi o pośle. Żeby było urozmaicenie.

Na wstępie oznajmiam, że nie rozumiem decyzji PO w sprawie Palikota. Nie dociera do mnie. Nie rozumiem w ogóle tego całego zamieszania wokół posła. Nie wiem o co chodzi. Nie pojmuję dziwnego sposobu traktowania dorosłego człowieka, na którego przecież zdecydowała się głosować jakaś tam, (całkiem spora), liczba wyborców. Świadomych przecież swojego wyboru ludzi. Nie rozumiem jak Platforma, w końcu partia o korzeniach liberalnych, może, w kwestii ograniczania wolności słowa, dać się szantażować. Pieszczoszkowi Jarosława K. - niezastąpionemu piewcy IV RP, dziennikarzowi Michałowi Karnowskiemu. Który niedawno dramatycznie krzyczał na łamach Dziennika zwracając się do premiera: "...tylko pan może zatrzymać to szaleństwo ponownego zalewania gnojowicą polskiej polityki. Jako dziennikarze jesteśmy bezradni.". Kto go do tego do diabła upoważnił? Redaktor naczelny? Polscy dziennikarze? Naród? I jeszcze ta gnojowica spływająca po naszej biednej polityce. Fuj!

Jeśli decyzja o karach wynika z sondaży, które są dla Palikota niedobre, to jeszcze gorzej. Bo dowodzi tego, że Tusk ma problem. Nie z Palikotem - z kierowaniem partią. Można mieć zastrzeżenia do sposobu posługiwania się językiem niesfornego posła. Może się nie podobać nadmierne, choć bardzo inteligentne, posługiwanie symbolem czy archetypem. Taszczenie świńskich łbów, wymachiwanie wibratorami, czy posłużenie się publicznie frazą, przez kiboli uważaną za obowiązkową na każdym meczu. A także użyciem przerażających naród słów prostytucja i homoseksualista. Ale do diabła, polityków osądza suweren czyli my - wyborcy. I tylko on - czyli my. My - naród jedynie mamy prawo do sądzenia tych, których wybraliśmy. I niezawisły sąd. Nie żaden klub, komórka partyjna, opozycja, czy komisja sejmowa. Dlaczego tak uważam? Bo praktycznie nie ma zasad uprawiania polityki, które by wskazywały na to jak polityk zachowywać się powinien. Polityk - nie człowiek. O etyce w polityce lepiej nie wspominać. Nadaje się to może na wykład w PAN, ale w jasnej ocenie sytuacji nie pomoże. Konia z rzędem temu, kto odpowie na pytanie który polityk lepszy. Moralnie nienaganny czy skuteczny? Platon czy Machiavelli? Bo - niestety - obie główne filozofie rządzenia paskudnie się ze sobą gryzą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Bardzo fajnie napisane. Spostrzeżenia niebanalne (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polska to piękny kraj
tak powiedział jeden z moich przyjaciół
u was nigdy nie wiadomo co będzie jutro/ i tu słowo nigdy ma zastosowanie/
i dlatego jest tak fascynująco.

Kali wyzwac, opluc, znieważyc, okraśc dobrze
Kalego wyzwac, opluc, znieważyc, okraśc nie dobrze
w każdym z nas jest Kali w mniejszym lub większym stopniu
pozdrawiam
autora i komentatorów

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.01.2009 20:00

W każdej demokracji wszystko jest możliwe... To właśnie słabość demokracji :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kmarkusz - zwykle nie jestem do końca przekonany i staram się nie nadużywać słowa "nigdy". Ale masz rację - w naszej niedojrzałej demokracji wszystko jest możliwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PLUSSSSSSSSSSSSSSSSS

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.01.2009 21:05

(+) dobre :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Naród suwerenem w demokracji ? Brzmi dumnie. Chociaż raczej jest tylko ( aż ? ) zaworem bezpieczeństwa. I to nie zawsze działającym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.01.2009 15:46

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kamarkusz odpowiem jeszcze, że nie sądzę, żeby błazna naród wsadził na tron. I nie wiem czy błazen na tronie czułby się dobrze. Zwłaszcza TEN błazen.;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo Paniom dziękuję za plusy i za wszystko ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.