Facebook Google+ Twitter

Nie korzystam z NowegoGG, czyli z żarówką na słońce

Komunikacja internetowa zdominowana jest w Polsce przez słoneczko o imieniu Gadu-Gadu. Pamiętajmy jednak, że komunikacja niejedno ma imię. Przedstawiam Państwu AQQ.

 / Fot. ggCzy istnieją jeszcze w Polsce osoby, korzystające z dobrodziejstw internetu, które nie używają lub choćby nie słyszały o Gadu-Gadu? Każde nowe wydanie tego komunikatora internetowego jest szeroko komentowane, nie tylko w prasie komputerowej czy na portalach branżowych. Jest symbolem polskiego sukcesu, tak jak Nasza-klasa czy Allegro.pl. Zamiast numerami telefonów, ludzie wymieniają się numerami Gadu-Gadu, politycy i celebryci mają swoje numery specjalne do kontaktu z fanami, firmy korzystają z komunikatora do kontaktów z klientami.

Gadu-Gadu (potocznie GG) jest tym, czym jeszcze do niedawna był Internet Explorer wśród przeglądarek internetowych. Tak, jak kliknięcie w niebieską ikonkę E na pulpicie komputera, dla wielu początkujących internautów jest synonimem wejścia do internetu, tak obrazek żółtego uśmiechniętego słoneczka - logo GG - obok zegarka w Windows jest jednoznaczne z możliwością bezpośredniej rozmowy ze znajomymi przez internet.

GG jako pionier na polskim rynku komunikatorów internetowych miał dość łatwe zadanie. Mimo swoich niedoskonałości przyciągnął rzeszę użytkowników, która jest mu wyjątkowo wierna. Kontynuując porównanie z przeglądarką Internet Explorer nie można nie wspomnieć o aktualnym trendzie w tej dziedzinie produktów. A trend ten nazwałbym: Mozilla Firefox. Produkt z ognistym liskiem w logo zawojował rynek przeglądarek i jest dzisiaj niemal równie rozpoznawalny jak niebieskie E ze stajni Microsoft. Co ważniejsze, popularyzacja Firefoksa, zmusiła twórców większego i starszego brata E do wytężonej pracy i ponownym zainteresowaniu się swoim zaniedbanym produktem. To jednak tylko przykład, ponieważ przeglądarek internetowych jest znacznie więcej i zawzięcie walczą o swój kawałek wirtualnego tortu. A jak wiadomo, konkurencja i walka o klienta, jest najlepszym co może przytrafić się końcowemu użytkownikowi.

Czy komunikator Gadu-Gadu króluje w Polsce niepodzielnie tak jak niegdyś Internet Explorer wśród przeglądarek? Niemalże. Ale analogicznie do przytoczonego wyżej przykładu, istnieją pretendenci do tronu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Tlen jest jeszcze lepszy to dwa w jednym a tak to bezapelacyjnie Skype

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja działam na gg 10 i wcale taki zły nie jest jak piszą

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja sobie dzialam caly czas na v 7.7 GG, bez tych durnych funkcji i reklam z nowej wersji...

Komentarz został ukrytyrozwiń

i tak gg jest lepsze ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jako gratis dorzucę jeszcze link do nieoficjalnej strony o AQQ http://aqqnews.komunikatory.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.