Facebook Google+ Twitter

Nie kradnij. Rząd nie znosi konkurencji - happening w Krakowie

Smycze z logo Unii Polityki Realnej można było wczoraj wygrać, podczas happeningu antypodatkowego. Wystarczyło celne oko i pewna ręka.

Kolejny celny zamach na podatki / Fot. Sławomir OstrowskiDwunastego lutego w samo południe radio internetowe KonteStacja, Stowarzyszenie KoLiber oraz Sekcja Młodzieżowa Unii Polityki Realnej postanowiły w prześmiewczej formie pokazać szkodliwość zbyt wysokich danin publicznych i oznajmiły, co o nich sądzą.

Główną atrakcją imprezy był konkurs rzucania lotkami w kolorowe baloniki opisane nazwami podatków i ZUS-u.
Jak się okazało ZUS cieszył się największą nienawiścią krakowian. W nagrodę za przebicie baloników, uczestnicy happeningu otrzymywali różne nagrody. Były w śród nich Nie mogło zabraknąć transparentów antypodatkowych / Fot. Sławomir Ostrowskiwspomniane już smycze, otwieracze do butelek z napisem "Precz z akcyzą", ponad 50 książek o wolnorynkowej tematyce i koszulki.

Chętnych do zapolowania na CIT, PIT, VAT, AKCYZĘ i ZUS nie brakowało. Było głośno, ale wesoło. Przechodniom rozdawano ulotki z wymienioną listą podatków i przymusowych składek, jakie musi płacić podatnik. Poniżej pozostawiono wykropkowane wolne pole do wpisania własnej propozycji kolejnego podatku. "Napisz swój pomysł na podatek i wyślij na adres:" (poniżej widniał adres kancelarii Premiera RP) - głosił napis pod wykropkowanym polem, a jeszcze niżej pogrubioną czcionką zamieszczono hasło: "Zostań bohaterem i pomóż wydajniej okradać podatnika!".

Happening spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony Krakowian.
Kolejny balonik z napisem ZUS wędruje na tablicę / Fot. Sławomir OstrowskiPrzechodniom rozdawano również ulotki między innymi z hasłem: "Zostań bohaterem pomóż wydatniej okradać podatnika!", miejscem na własny pomysł i adresem kancelarii Premiera RP. / Fot. Sławomir OstrowskiNawet wiatr był po ich stronie / Fot. Sławomir OstrowskiTemat drażliwy, ale zaprezentowany z uśmiechem na twarzy / Fot. Sławomir OstrowskiKolejny balonik z napisem ZUS przeszedł do historii / Fot. Sławomir Ostrowski

Brąz dla Małysza na Mistrzostwach Świata w Oslo. Mistrzem Morgenstern

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

krzysiek
  • krzysiek
  • 14.02.2011 08:50

Swietny artykuł. Pomysł na "impreze" tez!

Komentarz został ukrytyrozwiń
bulba
  • bulba
  • 13.02.2011 21:03

@antywykop .. szkoda ze nie ma kar na złodziejstwo które uprawia rząd bo lepsze takie słownictwo niż to co wyczyniają nam łaskawie panujący

Komentarz został ukrytyrozwiń
AntyWykop
  • AntyWykop
  • 13.02.2011 20:48

Żałosne .... szkoda , że nie ma kar za słownictwo w internecie :) choć tak 50zł

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.