Facebook Google+ Twitter

Nie kupimy alkoholu na stacjach benzynowych? Senat chce zakazu

Senatorowie przygotowują projekt ustawy, zgodnie z którą sprzedaż alkoholu na stacjach benzynowych będzie zakazana. Inicjatywę poparło Ministerstwo Zdrowia.

Sonda

Czy popierasz pomysł wprowadzeni zakazu sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych?

 / Fot. Arild Vågen, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Statoil_2012.jpgPrzeciwne temu rozwiązaniu są organizacje zrzeszające stacje paliw. Leszek Wieciech z Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego zaznaczał, że zakaz sprzedaży alkoholu wymusi podniesienie cen paliw. Podkreślił, że większość dochodów stacji generowanych jest ze sprzedaży pozapaliwowej - głównie papierosów i alkoholu.

Halina Pupacz z Polskiej Izby Paliw Płynnych twierdzi, że ograniczenie sprzedaży alkoholi nie jest sposobem na walkę z pijanymi kierowcami. Jak mówiła w rozmowie z portalem Gazeta.pl, więcej kierowców przyjeżdża do hipermarketów, gdzie może kupić napoje alkoholowe, niż na stacje benzynowe.

Pomysł popiera Ministerstwo Zdrowia. Ministerstwo rozumie interes przedsiębiorców, ale chodzi tutaj wyłącznie o kwestie finansowe i właściciele stacji powinni szukać dochodu sprzedając inne produkty.

Odmiennego zdania jest senator Kazimierz Kutz. Jego zdaniem pomysł ten jest niedorzeczny, a wprowadzenie takiego zakazu nie ma sensu, ponieważ nie są to główne miejsca, gdzie ludzie się w alkohol zaopatrują.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

To jest uszczęśliwianie na siłę.Brak tematów?,inne za trudne?,trzeba się napracować,nagłówkować,np edukacja,kultura,estetyka ,urbanizacja,że nie wspomnę o sztandarowych,praca dla absolwentów wyższych uczelni,rozwiązanie sprawy opieki służby zdrowia(odpłatności) lub wysokości stawki ZUS,a na koniec perełka,wielkość zatrudnienia w urzędach państwowych i korupcjogenność w nich.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 21.07.2012 23:38

Zamknąć twórców projektu!!! Niezwykły sabotaż!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przysłuchiwałem się dzisiaj radiowym sondażom w tej sprawie i wynik był ten sam, który można byłoby podsumować jednym pytaniem: kto to wymyślił i kto popiera? Przecież tam są konkretni autorzy i im niech przyjrzy się CBA lub psychiatra?
Za tych bezimiennych mędrców potem obrywa cały Senat lub rząd.

A jeżeli już robią taką krucjatę, to proponuję zlikwidować gorzałę w całym kraju, albo chociaż z najbliższego otoczenia Sejmu, Senatu i rządu... Może wtedy będzie mniej "niedorobionych" ustaw?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak się nic nie robi to trzeba szukać tematów zastępczych. Ja już zapomniałem że coś takiego jak Senat RP istnieje. Niech senatorowie zakażą sprzedaży alkoholu w swoim miejscu, pracy bo na stacjach benzynowych alkohol sprzedaje się na całym świecie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Senat tylko straszy , może któremuś senatorowi z PO wódka zaszkodziła z jakiejś stacji , albo był tak pijany , że sprzedawca nie chciał mu sprzedać . Polak bez wódki to kastrat i biedak i aspołeczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widać nasz rząd, parlamentarzyści, samorządowcy itp. co to są "u władzy" nie mają większych problemów. Szkoda, że nie widzą dlaczego ludzie upijają się i siadają za kierownicę, że nie widzą fatalnie zorganizowanej służby zdrowia, bezrobocia, bandytyzmu, złodziejstwa, które wycieka aż za granicę itd. itd. szkoda...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli "...właściciele stacji powinni szukać dochodu sprzedając inne produkty" -

to może odwrócić sytuacje i sprzedawać benzynę w marketach i sklepach z innymi produktami. Wszyscy wyjdą na swoje.
Jak pamieć moja sięga, na zakazach lub wyznaczeniu sprzedaży alkoholu w godzinach od-do zrobili majątki pokątni handlarze, bimbrownicy i dystrybutorzy detaliczni, czyli babki z walizkami, pełnymi butelek, "odpoczywające" sobie w parku, na skwerach i innych dogodnych miejscach.
Im więcej zakazów-nakazów, tym szybciej powstaje podziemie i nielegalny proceder.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niby czemu to ma służyć? Przecież pijani kierowcy w Polsce to nie wyruszają ze stacji benzynowych tylko z prywatnych domów po imprezach. Nie będzie alkoholu na stacjach, to raz dwa się jakieś "prywatne punkty dystrybucji" pojawią w okolicy...

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosc
  • gosc
  • 20.07.2012 14:42

Co sie dziwic jak w rzadzie same debile

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robert
  • Robert
  • 20.07.2012 13:16

a ja jestem za!
Po 1 większość ludzi zaopatruje się w nocy i święta na stacjach i to nie w bułki a w wódę
Po 2 sklepy mają zakaz w święta a stacje nie :( - czy wam się wydaje że pracownicy stacji nie mają prawa do świąt i spędzania czasu z rodziną!? - mało kto tankuje paliwo w święta za to wódę i piwsko hektolitrami !!!

Nareszcie jakiś mądry pomysł!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.