Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4864 miejsce

Nie kupuj, wypożycz! W Warszawie ruszyła wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Ostatnio pojawiła się okazja wypożyczania sprzętu w sklepie Leroy Merlin w podwarszawskich Jankach. Jak przyznają eksperci, jest to "ciekawa koncepcja".

 / Fot. Franz Pfluegl– Nie trzeba od razu kupować specjalistycznego sprzętu. Można wypożyczyć na jeden lub pięć dni np. wiertarkę - mówi "Życiu Warszawy" Kacper Chudzikiewicz, rzecznik Leroy Merlin.

Taka wypożyczalnia, mimo że znajduje się na terenie sklepu, nie jest własnością sieci. Wynajmuje ona miejsce firmie Ramirent. Do wypożyczenia mamy około 2 tysiące różnych urządzeń, których większość możemy otrzymać na miejscu.

W celu wypożyczenia danego sprzętu potencjalny klient musi zarejestrować się w bazie klientów. Ma to na celu zabezpieczenie przed ewentualną kradzieżą lub zwlekaniem z oddaniem urządzenia. Poszczególne urządzenia możemy wypożyczać na dobę bądź kolejne. Można także wynająć dany sprzęt na tydzień.

W tej chwili Leroy Merlin jest jedyną siecią, w której pojawiła się możliwość wypożyczenia sprzętu. Jak sami przyznają, jest to dopiero test - czas pokaże czy takie przedsięwzięcie okaże się zyskowne.

Eksperci twierdzą, że taka inwestycja będzie dla sieci korzystna. Uważają, iż klienci po wejściu do sklepu w celu wypożyczenia danego urządzenia, mogą zmienić zdanie i po prostu je kupić. Po przeliczeniu kosztów może się okazać, że kupno danego sprzętu jest bardziej korzystne. Sytuacja może być odwrotna przy drogich urządzeniach.

Wypożyczalnie znajdują się również na terenie sklepów Leroy Merlin w Szczecinie oraz Poznaniu.

Jaki jest koszt takiej przyjemności? Za wypożyczenie kosiarki spalinowej z napędem na dobę zapłacimy (cena brutto) 49 zł. Każda kolejna doba to koszt 32 zł. Koszt wynajmu na tydzień wynosi 171 zł.

Ceny wynajmu sprzętu za 1 dobę (brutto): wkrętarka - 12 zł, odkurzacz parowy - 50 zł, betoniarka - 36 zł, kosiarka spalinowa z napędem - 49 zł.

Źródło: Życie Warszawy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.