Facebook Google+ Twitter

Nie kupuj - zamieniaj się!

Pod choinkę dostałeś kolejny nietrafiony prezent? Twoja szafa pęka w szwach? W piątek 16 stycznia w Lublinie w "Chatce Żaka” możesz rzeczy niepotrzebne wymienić na nowe.

Ideą akcji pod nazwą "Pchlellegro" jest utworzenie w jednym miejscu kopalni mnóstwa ciekawych i czasami trudnych już do zdobycia przedmiotów. U każdego w domu zalega wiele niepotrzebnych rzeczy tj. książki, gazety, płyty, ubrania. „Pchlellegro” to niepowtarzalna okazja, aby je z pożytkiem wykorzystać.

Do "Chatki Żaka" można przynieść rzeczy, których już od dawna nie używany, a które mogłyby przydać się komuś innemu. Zasada jest prosta: dajesz coś, by coś dostać w zamian. To doskonała okazja do spotkania w jednym miejscu z ciekawymi ludźmi, dodatkowo będzie można uzyskać ciekawe przedmioty bez wydawania pieniędzy.

Choć projekt jest kierowany głównie do studentów i uczniów, organizatorzy zachęcają wszystkich mieszkańców miasta do udziału w giełdzie. Wstęp jest bezpłatny, wystarczy znaleźć kilka niepotrzebnych rzeczy i przyjść z nimi w piątek do Chatki Żaka. Wartość przedmiotów nie ma żadnego znaczenia. Innymi słowy można wymieniać przedmiot za przedmiot.

Na podobnej zasadzie działają serwisy internetowe machniom.pl oraz bubbler.pl, w których użytkownicy z powodzeniem wymieniają się między sobą przedmiotami. Oba serwisy zostały Partnerami akcji studentów z Lublina.

Pchlellegro to akcja w ramach Fabryki Inspiracji, przedsięwzięcia zainicjowanego przez studentów, aktywnie działających w środowisku akademickim Lublina.

Termin: Piątek 16 stycznia 12.00 – 19.00 w Holu Głównym ACK.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.