Facebook Google+ Twitter

Nie kupujcie za dużo prezentów apelują psycholodzy!

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-21 06:40

Hiszpańscy psycholodzy apelują o umiar w obdarowywaniu dzieci na święta. Jeśli dostają ich za dużo, to nie tylko się nie cieszą, ale popadają we frustrację. W Barcelonie psycholodzy dziecięcy postanowili w tym roku pomóc rodzicom i udzielają im rad, jak obdarowywać najmłodszych.

Mimo kryzysu, hiszpańska rodzina przeznaczy w tym roku na prezenty średnio 500 euro. Większość z tych pieniędzy wyda na podarunki dla najmłodszych. Potem jednak przychodzi rozczarowanie, bo po chwili zabawy prezenty lądują w kącie, a najmłodsi zaczynają kaprysić i marudzić.

Psycholodzy radzą, by przy kupowaniu nie patrzeć na ilość, ale na jakość. Często pracujący rodzice czują się winni, że nie spędzają czasu razem z dziećmi i chcą im to wynagrodzić górą upominków. Lepiej kupić mniej, ale potem bawić się prezentami z dzieckiem, niż żeby bawiło się samo w pokoju pełnym zabawek - sugerują
psycholodzy.

Według nich ważne jest także, żeby dziecko od początku wiedziało, że nie dostanie wszystkiego, o co prosi. Dobrze też kupić coś spoza listy. Pobudzi to wyobraźnię i pomoże w zrozumieniu, że wprawdzie nie zawsze dostajemy to, czego chcemy, to jednak spotykają nas niespodzianki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.