Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19413 miejsce

(nie) LICHY KOŃ

"Lichy Koń" to czworo ludzi z pasją i zakochaniem w muzyce z krainy łagodności.

członkowie zespołu / Fot. Lichy Koń "Lichy Koń" to czworo ludzi z pasją i zakochaniem w muzyce z krainy łagodności. Grupa jest wielomiejscowa bowiem ich członkowie to mieszanka Bystrzycko - Wrocławsko- Przemysko- Tarnopolska (UA), łącząca zatem osobowości z różnych regionów Polski oraz Ukrainy co może stanowić interesującą mieszankę niemal wybuchową. W jej skład wchodzą Natalia Bogdańska, Michał Lichota, Tomasz Motyka, Wołodia Mandziuk.
" Nazwa zespołu powstała w wielu stadninach koni w kwietniu tego roku kiedy postanowiłem z Michałem zaśpiewać na giełdzie piosenki studenckiej w Szklarskiej. " - mówi Tomek Motyka, leader grupy najstarszy wiekiem , ale duchem najmłodszy :). "W naszej ekipie Wołodia gra na klawiszach, Natalia świetnie gra na akordeonie i śpiewa trzecim głosem oraz gra na tak zwanych przeszkadzajkach perkusyjnych. " - dodaje Tomek, który tak jak Michał gra na gitarze i śpiewa i obaj są kompozytorami. Zespół działa od 21 czerwca br odkąd w Przemyślu wspólnie nagrywali autorskie piosenki. Tam również miała miejsce sesja zdjęciowa, która podkreśla i pokazuje indywidualność tej artystycznej czwórki.
Najbliższe plany sceniczne to Giełda Piosenki w Szklarskiej Porębie (4-7 sierpnia br ). Giełda Piosenki w Szklarskiej to swego rodzaju eliminacje do udziału w festiwalu w Żywcu. 17 września br wraz z Magdą Durecką oraz Zbyszkiem Rolniczakiem "Lichy Koń" będzie koncertował w Teatrze letnim w Ciechocinku. Wszystkich zainteresowanych artyści serdecznie zapraszają do Ciechocinka. Później będzie festiwal w Bieszczadach gdzie grupa wystąpi z piosenką "Anioł z Soliny".
"Lichy Koń" to nowa jakość na scenie muzycznej ukierunkowana w stronę piosenki refleksyjnej. Warto posłuchać utworów w ich wykonaniu ponieważ mają w sobie głęboki przekaz treści i emocji. Występ zespołu w Mieroszowie na festiwalu " Nie tyko Gospel" z utworami "Wszystko co czuję" i "Nie mów nic" pokazał, że artyści bardzo dobrze przyjmowani są przez publiczność, która oczekuje tego rodzaju sztuki.
Życzę artystom najwyższych szczytów scenicznych chociaż nie jest to łatwe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.