Facebook Google+ Twitter

"Nie lubię celebrować jubileuszy" - wywiad z Majką Jeżowską

W tym roku mija trzydzieści lat od jej debiutu na festiwalu w Opolu. Cały czas nagrywa piosenki dla dzieci, gra koncerty i wspiera rozmaite akcje charytatywne. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Majka Jeżowska.

Dziś znana jest przede wszystkim jako wokalistka tworząca i śpiewająca dla najmłodszej publiczności. W tym roku mija zresztą trzydzieści lat odkąd zaśpiewała na opolskim festiwalu swoją pierwszą piosenkę dla dzieci - "A ja wolę moją mamę". Jej kariera muzyczna zaczęła się jednak kilka lat wcześniej, kiedy to śpiewała jeszcze zupełnie inny repertuar. Jako nastolatka zdobyła bowiem nagrodę na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, a także na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Później nagrała jazzowo-popową płytę "Jadę w świat" i wyjechała do USA, gdzie również została doceniona - jako pierwszej Polce udało jej się pokazać swój teledysk na antenie amerykańskiego MTV. "Nie umiałam sobie wówczas odpowiedzieć na pytanie, kim jestem i dla kogo śpiewam" - wspomina Majka Jeżowska. Narodziny syna zainspirowały ją do nagrania płyty dla dzieci i szybko okazało się, że był to strzał w dziesiątkę!

Przez lata działalności artystycznej stworzyła wiele przebojów, które cały czas śpiewa na koncertach, porywając do zabawy tysiące ludzi. "Na moje występy przychodzą całe pokolenia i co ciekawe, wszyscy znają moje piosenki" - przyznaje Majka Jeżowska. Artystka od dziesięciu lat prowadzi również swoją firmę fonograficzną i sama wydaje swoje płyty. "Muzyka familijna jest niszowa w naszym kraju i zajmowanie się nią jest praktycznie niemożliwe, skazane na klęskę" - wyznaje. "Mnie się to udaje tylko dlatego, że jestem już znana" - dodaje.

Oprócz tego że cały czas nagrywa nowe utwory i koncertuje, bardzo często angażuje się w rozmaite akcje charytatywne. Od dawna wspiera Fundację Ronalda McDonalda, na rzecz której już od czterech lat, co roku - razem z największymi nazwiskami polskiej muzyki oraz laureatami Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej "Rytm i Melodia", nagrywa płytę "Czarodzieje uśmiechu". Obecnie pracuje nad czwartym albumem w ramach tego projektu, a jego premiera przewidziana jest już na jesień. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na budowę rodzinnego domu dla bliskich dzieci walczących z chorobą nowotworową.

Cały czas ma jeszcze wiele marzeń i jednym z nich jest wydanie kobiecej płyty z dojrzałym repertuarem, która byłaby powrotem do początków jej kariery. "Chciałabym nagrać taki album przede wszystkim dla siebie" - wyznaje wokalistka. "Mam w szufladzie już kilka utworów, różne osoby piszą też dla mnie piosenki" - dodaje. Pozostaje więc tylko czekać na efekty jej pracy.

Obejrzyj cały wywiad z Majką Jeżowską:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Sympatyczna wiadomość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda, Pani Majka to bardzo sympatyczna osoba i profesjonalna Artystka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miałem przyjemność pracować z Majką na sesji.
To jest GWIAZDA, nie jakaś tam celebrytka.
Super kobieta z klasą i pełna skromności, mogą się od niej uczyć pokolenia młodych gniewnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.