Facebook Google+ Twitter

Nie ma decyzji w sprawie esbeckich emerytur

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-14 12:21

Trybunał Konstytucyjny odroczył ogłoszenie decyzji w sprawie ustawy dezubekizacyjnej. Ustawa znacznie ogranicza emerytury byłym funkcjonariuszom aparatu represji PRL.

Trybunał obradował wczoraj w tej sprawie prawie 10 godzin. Wyrok miał zostać ogłoszony dzisiaj o godzinie 11, ale prezes Trybunału Bohdan Zdziennicki poinformował jednak, że z powodów proceduralnych wyrok nie zostanie ogłoszony i kazał publiczności opuścić salę. Do wyroku sędziowie nie będą komentować sprawy. W stosownym czasie ma pojawić się informacje, kiedy Trybunał ogłosi wyrok.

Wniosek w sprawie zbadania ustawy złożyła do Trybunału grupa posłów lewicy. Przed Trybunałem reprezentował ich Jan Widacki. Ustawy bronił poseł PO Grzegorz Karpiński.

Tak zwana ustawa dezubekizacyjna to część programu Prawa i Sprawiedliwości "Pamięć i Odpowiedzialność". Została przyjęta głosami Platformy Obywatelskiej oraz PiS-u w ubiegłym roku. Przepisy zaczęły obowiązywać od 1 stycznia 2010 roku.

Ich efektem jest znaczne ograniczenie emerytur byłym funkcjonariuszom peerelowskiego aparatu bezpieczeństwa. Wśród osób, której emerytura spadła o prawie połowę - do 4,5 tysiąca - jest między innymi generał Wojciech Jaruzelski. Podlega on pod nowe przepisy, jako były członek Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 14.01.2010 14:43

Wszystko OK i zgadzam się z tym żeby UB-ów pozbawić przywilejów, ale są pewne zasady! Np. sprzątaczka, czy pracownik fizyczny - palacz kotłowni, itp.Dlaczego zaczęto od nich? Zanim zapadły decyzje TK, machina ruszyła... Co z tymi, którzy pozytywnie przeszli weryfikację, ich też to załapało. Chcąc postępować normalnie należy winę udowodnić. Winien! Pozamiatać gościem na cacy, a nie na hura.. Wszystko jak to modne w tym kraju, na wariackich papierach się odbywa... Zero litości, ale porządek lubi świat a zadek bat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.