Facebook Google+ Twitter

Nie ma decyzji ws. TV Trwam. Jest awantura

Po zamieszaniu, jakie swoim zachowaniem spowodował poseł SLD Dariusz Joński, przerwano wspólne posiedzenie komisji sejmowych w sprawie koncesji dla TV Trwam.

Sonda

Sprawa TV Trwam to sprawa polityczna?

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Outside_broadcasting_van_of_TV_Trwam.JPG&filetimestamp=20110102155408 / Fot. Artur AndrzejTrzecie z rzędu posiedzenie komisji do spraw Kontroli Państwowej oraz Kultury i Środków Przekazu trzeba było przerwać, pisze eostroleka.pl. Posłowie znów nie byli w stanie przegłosować wniosku opozycji, tym razem o skontrolowanie KRRiT.

Na posiedzeniu padły stwierdzenia, że komisja stała się komisją śledczą i nie przestrzega się wszystkich procedur podczas postępowania koncesyjnego. Na tym fakcie najbardziej ucierpiała, według Lidii Kochanowicz, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis, właściciel TV Trwam, telewizja ojca Rydzyka.

Zarzuca się również i to, że niektóre spółki już po przyznaniu koncesji na naziemne nadawanie cyfrowe, dokonywały zmian w dostarczonej dokumentacji. Najwięcej emocji wzbudziły jednak informacje podane zarówno przez dyrektor Kochanowicz, która zarzucała tendencyjne i wybiórcze działanie, jak i ujawnione dokumenty o niejasnej treści przez poseł Śledzińską-Katarasińską.

Te działania doprowadziły do awantury na sali. Spór nasilił się do tego stopnia, że wystąpienie Lidii Kochanowicz zostało całkowicie zagłuszone. Dariusz Joński z SLD zaatakował Fundację Lux Veritatis oraz księdza Rydzyka twierdzeniami, że
fundacji daleko jest do wiarygodności finansowej.

Posiedzenie przerwano do 14 marca 2012 roku. Wystąpienie posła Jońskiego określono mianem kompromitującego, a jego samego, jako człowieka głoszącego hasła antyklerykalne, obwiniono o celową prowokację.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

grisza
  • grisza
  • 01.03.2012 22:29

Ps:Jaki ,,konio''jest każdy widzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
grisza
  • grisza
  • 01.03.2012 22:27

Uciszcie Tego księdza,przecież wiecie jak to się robi..... .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kon Szuldrzynski
  • Kon Szuldrzynski
  • 01.03.2012 21:42

Przysluchiwalem sie wczoraj obradom Komisji Sjmowej i zupelnie nie rozumiem postawy Pana Jana Dworaka.Bo jesli on jest w porzadku to pierwszy powinien zglosic wniosek o spowodowanie kontroli NIK w KRRiT,aby wreszcie uwolnic sie od wszelkich zarzutow o brak przejrzystosci w procesie koncesyjnym na portalu cyfrowym.On wg mnie robil wszystko,aby tylko nie doszlo do glosowania wniosku o kontrole NIK,a wiec tym samym potwieradzaja sie moje podejrzenia,iz ma on cos do ukrycia.Nie naleze do milosnikow Radia Maria i TV Trwam,jestem jednak za pluralizmem w mediach,bo wynika to nie tylko z zasad demokracji,ale wrecz z obowiazku jaki ustawa naklada wlasnie na KRRiT.Zaiste dziwne rzeczy zaczynaja dziac sie w Polsce od 20 lat podobno wolnej i demokratrycznej.Kon

Komentarz został ukrytyrozwiń
ENDRIU
  • ENDRIU
  • 01.03.2012 18:47

,, Polak'' od razu widać że słuchasz i oglądasz tylko RM i tv Trwam . Media te niestety bardzo mijają się z prawdą - i robią to celowo. ZUS wzrósł od lutego o2% i to po stronie pracodawców - tak że ty nie zapłacisz więcej nawet o 1grosz. Media Rydzyka jako tuba propagandowa PIS celowo mieszają ludziom w głowach- w myśl zasady żę im w kraju gorzej to dla JARKA lepiej!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 01.03.2012 18:33

Komisja sejmowa nie ma żadnych praw do KRRiT . Jest to gremium zapisane w konstytucji jako oddzielny byt. Czy przedstawiciele komisji z PiS-u nie znają Ustawy Zasadniczej ? Rydzyk chodzi tam na pośmiewisko bo pisowcy wprowadzają go w błąd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jakub
  • Jakub
  • 01.03.2012 14:46

@ Robotniku , proszę mnie nie posądzać o kłamstwa !!! To było w Radiu Maryja a nie w sejmie !

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
  • JW@
  • 01.03.2012 09:27

Tusk przeprosi TV TRWAM tak jak przeprosił za ACTA. Idioci idą w zaparte, a póżnie głupole muszą przeprosić !
Matoły niestety tak postępują.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@interauata
  • @interauata
  • 01.03.2012 09:11

"@konio ty jesteś gupi ksenofob i masz pchły i nie wiesz co to pluralizm. Pewnie wprost od Łukaszenki nadajesz."

Oto głos prawdziwego polaka-toruńskiego katolika.

Komentarz został ukrytyrozwiń
interauata
  • interauata
  • 01.03.2012 00:07

@konio ty jesteś gupi ksenofob i masz pchły i nie wiesz co to pluralizm. Pewnie wprost od Łukaszenki nadajesz.
Gdybyś zobaczył świat na zachód to byś takich pierdół nie wypisywał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 29.02.2012 23:24

A ja myślę,że za dużo obywateli polskich ma mentalność niewolnika.Czy podaje się prawdę,że zachód traktuje Słowian jako siłę roboczą/niewoliczą/Obozy pracy we Włoszech,Hiszpanii i Wielkiej Brytani dla polaków to bzdura? Dlatego jest zagwozdka z TV Trwam....Zabrać głos-niedoczekanie....