Facebook Google+ Twitter

Nie ma gumy na "Monciaku"

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2008-11-17 09:27

Prawdziwą wojnę wypowiedzieli pracownicy sopockiego Zarządu Dróg i Zieleni ...gumom do żucia szpecącym ul. Bohaterów Monte Cassino. W ciągu ostatnich dwóch tygodni zniknęły one z odcinka o powierzchni ponad 3 tys. metrów kwadratowych.

Guma - rzecz pożyteczna. Gorzej, jak zużyta trafi na chodnik. A to się do buta przyczepi, a to do długiej sukni. Trudno się więc dziwić, że władze Sopotu postanowiły poprawić nieco estetykę najbardziej reprezentatywnej ulicy w mieście. Wynajęto do tego celu specjalistyczną firmę z Bydgoszczy. Jej pracownicy przez ostatnie dwa tygodnie czyścili deptak za pomocą specjalnej maszyny, która wyglądem przypominała ogromny odkurzacz. Traktowali gumy parą o temperaturze 160 stopni Celsjusza i rozpuszczali je, zarazem budząc ogromne zdziwienie wśród mieszkańców kurortu.

- Metoda okazała się bardzo skuteczna i jesteśmy ogromnie zadowoleni z efektów sprzątania - mówi Tomasz Kamiński, kierownik działu eksploatacji w sopockim ZDiZ. - Na razie było to tylko jednorazowe oczyszczanie ulicy z gum, ale bardzo możliwe, że będziemy chcieli podpisać umowę na sprzątanie cykliczne.

Ile miasto zapłaciło za pozbycie się gum? Urzędnicy wynegocjowali cenę w wysokości 3 zł za m kw.oczyszczonej powierzchni. Oznacza to, że doprowadzenie do porządku popularnego Monciaka zapłacić trzeba było około 10 tys. zł.

Gdynia podobną akcję przeprowadziła przed wakacjami. Posprzątano nie tylko gumy, ale i wszelkie tłuste plamy w Śródmieściu. Gdańsk gumy usuwał metodą ciśnieniową za pomocą wody. Kolejnej akcji na razie jednak nie planuje.

Piotr Weltrowski
-
POLSKA Dziennik Bałtycki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.