Facebook Google+ Twitter

Nie ma już miejsc w warszawskich akademikach

Tylko do jutra (6 października) studenci Politechniki Warszawskiej mają czas na zakwaterowanie się w Domu Studenckim. Jeśli tego nie zrobią tracą miejsce i muszą jeszcze wpłacić 150 zł za koszt rezerwacji..

Jak powiedziała nam Alicja Szczepańska, specjalista ds. administracyjnych: - Takich osób jest jednak niewiele, w większości akademików Politechniki nie ma już wolnych miejsc.
- Mamy bardzo dużo osób wpisanych na listy rezerwowe - podkreśla Wojciech Syta, kierownik DS “Babilon” Politechniki Warszawskiej.

W tym roku o prawie 3.300 miejsc do akademików Uniwersytetu Warszawskiego starało się 3.600 osób. W pierwszej kolejności miejsca w akademikach UW przyznawano studentom, którzy dostarczyli zaświadczenia o niskich dochodach na osobę w rodzinie.

Zalety akademika

– Wybrałem akademik, bo mam dostęp do wszystkiego, są tu moi znajomi i nie mam problemu z pożyczeniem notatek – mówi Kuba mieszkający w “Rivierze”, akademiku Politechniki. Kuba wcześniej mieszkał już w “Ustroniu”. – Tam było gorzej, dużo ciaśniej – przyznaje.

– Chcę mieszkać w akademiku. Wcześniej wynajmowałem pokój, ale miałem problem z sublokatorem. Nie mogliśmy się dogadać – opowiada Michał, starający się o miejsce w “Żwirku”, Domu Studenckim Uniwersytetu Warszawskiego. – Tutaj będę miał znajomych z roku – dodaje. Chętnych do zamieszkania w akademikach nie odstrasza brak toalety w pokojach. – Z tego co wiem kolejki do tego "przybytku" są rzadko, a jeśli nawet to zawsze przecież można pójść na inne piętro – mówi z uśmiechem Michał.

Ile płacimy i za co płacą studenci?

Cena pokoju w warszawskich akademikach waha się od ponad 200 zł do blisko 500 zł za miesiąc. Pokoje są zazwyczaj dwu lub trzyosobowe, choć zdarza się, że nawet takie w którym są cztery osoby. Pokoje dwuosobowe są zazwyczaj przyznawane studentom IV i V roku lub małżeństwom.

Akademiki Politechniki przyjmują nie tylko studentów PW, pokój może wynająć osoba nie studiująca lub ucząca się na innej uczelni. Ale wtedy ceny są wyższe. Uniwersytet Warszawski mieszkańcom akademików umożliwia dostęp do internetu za 5 zł miesięcznie. Student musi posiadać komputer, ale może też skorzystać z sal komputerowych.

Goście tylko do 23.00


Mieszkańcy akademików nie mogą zapraszać do pokoju znajomych o dowolnej porze. Na przykład do “Riviery” goście wchodzą tylko od 7 do 23. Podobnie jest w innych domach studenckich. Odwiedzający może zostać dłużej, jeśli wcześniej uzyska zgodę Rady Mieszkańców – władz akademika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.10.2006 21:45

W razie potrzeby mogę wynająć 12 metrowy pokoik "dla żaczka" za 600pln
03-188 Warszawa
ul. Śreniawitów 12/12
tel. 022 6148216
0603765403
zkamera@tlen.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.