Facebook Google+ Twitter

Nie ma pieniędzy na Koleje Wielkopolskie. Od 1 marca mniej połączeń

Od 1 marca 2012 roku spółka Koleje Wielkopolskie ogranicza liczbę połączeń z Leszna do Wolsztyna, Krotoszyna i Ostrowa Wielkopolskiego, a pociągi do Gostynia zostają w ogóle zawieszone. Powodem jest trudna sytuacja samorządu wielkopolskiego.

 / Fot. Michał KochańskiZmiany obejmują dwanaście kursów na sześciu trasach. Usunięte zostaną pociągi z Wolsztyna do Leszna o 4.33 i Leszna do Wolsztyna o 21.46. Wypadną też kursy z Leszna do Krotoszyna o 21.45, z Krotoszyna do Leszna o 5.10 i 6.13 oraz z Leszna do Ostrowa Wielkopolskiego o 7.43 i z Ostrowa do Leszna o 12.30. Skrócone do Wolsztyna zostaną również połączenia Leszno - Zbąszynek i z powrotem. Koleje Wielkopolskie zawieszają także całkowicie połączenie Leszna z Gostyniem, na którym do tej pory jeździła zastępcza komunikacja autobusowa, oraz połączenie Rogoźno-Wągrowiec.

- Też jesteśmy zaskoczeni tą decyzją - twierdzi Marek Pawicki, rzecznik spółki. - Powodem tego jest obcięcie budżetu przez Urząd Marszałkowski, który jest również organizatorem przewozów. Zrobiono to w oparciu o badania obłożenia kursów, także z uwzględnieniem alternatywnych sposobów komunikacji. - Jak mówi Krzysztof Ryfa, dyrektor Pionu Finansowo-Handlowego Kolei Wielkopolskich, na KW zostało przeznaczone 2,5mln złotych mniej.

Pasażerowie nie szczędzą gorzkich słów. Nie tylko w temacie zapowiedzianych likwidacji, ale również w samym działaniu Kolei Wielkopolskich. - O ile 1 czerwca, gdy pociągi KW ruszyły, widziałem jakieś złudne nadzieje na nowości, rozwój lub chociaż utrzymanie takich przewozów jakie były, o tyle w tym momencie łapię się za głowę - mówi Marcin Tyrcz. - Zrozumiałem zaprzestanie honorowania zniżek dla pracowników PKP i ich spółek, zrozumiałem na początku brak ogrzewania w pociągach (raz się może zdarzyć, ale dwa tygodnie jazdy non stop bez sprawnego ogrzewania?), zrozumiałem, że czasem naprawdę dyspozytor może nie mieć co podstawić i musi zamawiać KKZ (ale czekania na ten autobus 2 godziny już nie). Ale nie rozumiem tego, że usuwa się pociągi, które dowożą ludzi do pracy i do szkoły.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ad Rem
  • ad Rem
  • 27.02.2012 18:47

Łeeeee! to już klapa jak nie pojedzie bana do Kościana!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.