Facebook Google+ Twitter

Nie ma Polski?

Świtało, kiedy usłyszałem szum rzeki, zagłuszający chwilami coś, jakby śpiewanie "Boże, coś Polskę...". Podszedłem do okna. Wierzchołki sosen okupowali politycy PIS-u. Na dole roiło się od niemieckich owczarków. Włączyłem telewizor.

Na ekranie pojawił się znany mi prezenter, ubrany, nie wiedzieć czemu, w niemiecki mundur i poprawną polszczyzną informował o powstaniu Stanów Zjednoczonych Europy. Na przesuwającym się pasku na dole ekranu przeczytałem: rzeka Ren wdarła się w koryto Wisły i wypchnęła ją do Bałtyku; Kaczyński sam się internował w Arłamowie, ale bez kota; Tusk został gubernatorem Prus Wschodnich z Wolnym Miastem Gdańskiem.. Pomyślałem: pewnie straciliśmy suwerenność. I wtedy obudziłem się.

Siedziałem na swojej kanapie. Na ekranie kołysały się biało-czerwone flagi, na transparentach zobaczyłem te same złowieszcze i obraźliwe hasła, zobaczyłem ludzi "nakręconych" nienawiścią, zobaczyłem Prezesa usiłującego wyśpiewać "Boże, coś Polskę..."

Odetchnąłem, nie wiem, czy z ulgą - to jednak ta sama Polska. Kochana i patriotyczna, aż do bólu. Jeszcze nie zniemczona i nie zniewolona. Ale nagle usłyszałem słowa wodza, że Polski już nie ma! Polskiego rządu już nie ma! Musiałem się zaraz uszczypnąć, czy aby sam jestem realny i kościsty. Więc, jak to jest naprawdę? Jesteśmy, czy nas nie ma? Żona też nie wiedziała. Pobiegłem do okna. Sosny przysnęły spokojnie w bladej poświacie księżyca. Cisza, jak makiem zasiał. Pomyślałem: jeżeli przeżyję Kaczyńskiego, dowiem się wszystkiego. Jutro muszę zrobić PSA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

ciekawe, czy PRL to była Polska, czy nie? To pytanie nie tylko do prezesa ale i przewodniczącego. Bo pewne aspekty prawne dnia dzisiejszego wskazują na to że powstaliśmy z niebytu po 1989 roku. Warto to definitywnie rozstrzygnąć nim depniemy gdzieś dalej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, istotnie Polski już nie ma. Więc nie odpowie ONA na rozpaczliwie dramatyczne wołanie prezesa-Zbawiciela:"Polsko obudź się!!"

Komentarz został ukrytyrozwiń
1945
  • 1945
  • 16.12.2011 08:44

Doskonałe!
Życzę wyników potwierdzających niziutkie stężenie tego antygenu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Autorze :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.