Facebook Google+ Twitter

Nie ma raportu z badań czarnej szkrzynki TU-154. Będą kolejni biegli

Biegli, powołani przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w celu zbadania polskiego Rejestratora Szybkiego Dostępu, czyli czarnej skrzynki, od kwietnia nie przekazali śledczym wyników swoich badań. Prokuratura powoła kolejnych specjalistów, którzy będą analizować wnioski pierwszej grupy biegłych.

 / Fot. Serge Serebro, Vitebsk Popular News/Domena PublicznaNie wiadomo kiedy rozpoczną się analizy drugiej grupy biegłych, bo pierwsza nie przedstawiła jeszcze wniosków ze swoich prac. Nie ma zatem póki co, materiałów do dalszych badań.

Specjalistów tłumaczy Tomasz Tuchołka, jeden z konstruktorów polskiego rejestratora i zarazem wiceprezes spółki ATM PP sp. z o.o., która czarną skrzynkę wyprodukowała. Jego zdaniem proces analizy jest czasochłonny i skomplikowany, bo zapisy urządzenia należy teraz zestawić z wynikami śledztwa, zeznaniami świadków itp. Tuchołka dodał również, że dla prokuratury liczą się tylko dowody, więc ma trudniejsze zadanie niż komisja badająca przyczyny katastrofy, która może stawiać szereg hipotez. Tej ostatniej przewodniczy minister Jerzy Miller, który powiedział ostatnio, że przedstawi ona wyniki swych prac najwcześniej w styczniu 2011 r.

Minister mówi, że do przeanalizowania są tysiące stron dokumentów. Tomasz Tuchołka dodaje zaś, że stopień skomplikowania tego typu śledztwa obrazuje fakt, że do tej pory Amerykanom nie udało się przygotować ostatecznego raportu z dużo prostszej sprawy, awaryjnego lądowania Airbusa A320 na rzece Hudson, mimo że minęło od niego blisko 2 lata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Już mnie to przestaje denerwować. Robi się smutne. Szkoda tylko, że nasze dzieci, wnuki i prawnuki będą musiały odgadywać co się stało 10 kwietnia z kiepskich podręczników historycznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.12.2010 15:35

Dużo osób zajmuje się zmarłymi tylko czy to pożyteczne?

Tej zimy każdego dnia umrze w Polsce jedna lub więcej osób ponieważ braknie im środków do życia w tym dachu nad głową lub ciepłego ubrania może lepiej zając się nimi ponieważ ich mozna uratować a umarłym a tym zabitym w katastrofie lotniczej co pomoże?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.