Facebook Google+ Twitter

Nie ma rywalizacji między Olejniczakiem i Napieralskim?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-29 09:56

Poseł SLD Jerzy Szmajdziński twierdzi, że nie ma rywalizacji między Wojciechem Olejniczakiem i Grzegorzem Napieralskim. Gość Sygnałów Dnia w Programie 1 Polskiego Radia tłumaczył, że Lewica potrzebuje wielu liderów, a dyskusja podczas wczorajszego posiedzenia klubu parlamentarnego koncentrowała się głównie na sprawach programowych.

Wicemarszałek Sejmu podkreśla, że przywództwo Grzegorza Napieralskiego w SLD jest niepodważalne. Według Szmajdzińskiego, jest oczywiste, że najważniejsze decyzje co do kierunku polityki Lewicy podejmuje szef partii i to z nim przedstawiciele rządu powinni rozmawiać na temat ewentualnego poparcia dla swoich projektów.

Jerzy Szmajdzińśki powiedział, że ważniejsze od tego, kto będzie szefem klubu Lewicy jest odzyskanie zaufania wyborców. Jego zdaniem, SLD powinno skupić się na tych wyborców, którzy w ostatnich wyborach zagłosowali na Platformę Obywatelską. Wicemarszałek chciałby przekonać ich, że warto głosować na Lewicę, a rezygnacja z popierania PO nie oznacza powrotu do władzy Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas wczorajszego posiedzenia klubu parlamentarnego klubu Lewicy nie doszło do zmiany na stanowisku szefa klubu. W ubiegłym tygodniu Zarząd Krajowy SLD podjął decyzję o rekomendacji na to stanowisko obecnego szefa partii Grzegorza Napieralskiego, który miałby zastąpić Wojciecha Olejniczaka. Po długiej dyskusji zdecydowano, że głosowanie w tej sprawie odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.