Facebook Google+ Twitter

"Nie ma Solidarności bez Miłości!" Musical w Teatrze Palladium już w próbach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-12 11:12

Autorem scenariusza i tekstów piosenek jest Andrzej Ozga. Twórcą muzyki do musicalu jest wybitny kompozytor – Krzesimir Dębski, a choreografię stworzył Agustin Egurrola, przywołując klimat i energię lat 80’.

 / Fot. materiały prasoweW Teatrze Palladium w Warszawie trwają próby do międzypokoleniowego musicalu
"Nie ma Solidarności bez Miłości!"

W tym widowisku muzycznym zobaczymy plejadę znakomitych aktorów, obok których zagrają bardzo utalentowani, m,in. wybrani drogą castingu, młodzi adepci sztuki aktorskiej oraz świetni wokaliści. To muzyczne widowisko, w reżyserii wybitnego teatralnego i filmowego reżysera Macieja Wojtyszki oraz jego syna Adama Wojtyszki, w szlachetny sposób łączy ponadczasowe wartości, jakimi są - wiara, nadzieja i miłość, uchwycone w czasach polskiej drogi do wolności. Wsparcia projektowi udzielili: Lech Wałęsa i Jerzy Buzek. Uroczysta premiera odbędzie się 21 stycznia 2012 roku.

"Nie ma Solidarności bez Miłości!" – to widowisko muzyczne opowiadające o miłości dwojga ludzi, która zrodziła się i połączyła ich w trudnym, ale zarazem szalonym okresie, jakim był sierpień 80’, w naznaczonym przez historię miejscu – pod bramą Stoczni Gdańskiej.

Twórcy spektaklu pokazują uniwersalne wartości, w tym miłość, która wybucha z taką samą siłą bez względu na czas, miejsce czy okoliczności, w jakich się znajdujemy. Celem wystawienia musicalu jest przypomnienie publiczności, że miłość to uczucie obecne podczas największych niebezpieczeństw, rewolucji i zmian. Tym samym miłość jest obecna przy najtragiczniejszych chwilach ludzkości, jak i najbardziej wzniosłych i pięknych.

Producentami musicalu "Nie ma Solidarności bez Miłości!" są: Jerzy Gudejko – twórca wielkich hitów teatralnych ostatnich lat oraz znany i ceniony aktor, pomysłodawca przedstawienia - Piotr Pręgowski. Autorem scenariusza i tekstów piosenek jest Andrzej Ozga. Twórcą muzyki do musicalu jest wybitny kompozytor – Krzesimir Dębski, a choreografię stworzył Agustin Egurrola, przywołując klimat i energię lat 80’. Współpraca takich osobowości w połączeniu z gronem znakomitych artystów, wśród których wystąpią m.in.: Katarzyna Groniec, Cezary Żak, Tomasz Stockinger, Olga Szomańska, Piotr Pręgowski czy Natalia Rybicka, to gwarancja dobrej zabawy, niezapomnianych emocji i wzruszeń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dominik
  • Dominik
  • 22.01.2012 08:43

Super,serdecznie polecam!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.