Facebook Google+ Twitter

Nie ma tramwaju wodnego w mieście Floatin Garden?

Chyba Szczecin został nazwany Floatin Garden jednak na wyrost, nie ma nawet tramwaju wodnego w Szczecinie.

Szczecin jest jakby stworzony do życia z turystyki, jest otoczony trzema puszczami, czwarte co do wielkości jezioro w kraju zlokalizowane jest w centrum miasta. Jezioro Dąbie i płynąca przez środek Szczecina rzeka Odra ze swoimi rozlewiskami, przystaniami i marinami to istny raj dla żeglarzy i motorowodniaków.

Płynąca przez środek Szczecina Odra, to wydawałoby się naturalna trasa dla tramwaju wodnego, który przewoziłby pasażerów pomiędzy kilkoma przystankami na stałej trasie i według stałego rozkładu. Takie rozwiązania komunikacyjne są stosowane w Trójmieście, Bydgoszczy, Krakowie, Warszawie, Koszalinie a także w mniejszych miejscowościach jak w Szczecinku, Pile czy Darłowie.

Jednak w Szczecinie nigdy nie było i nie planuje się uruchomienia obecnie tramwaju wodnego, nikt nawet nie wykonał badań czy byliby chętni do korzystania z tego rodzaju komunikacji. Dzisiaj po upadku większości zakładów zlokalizowanych nad Odrą, uruchomienie takiej komunikacji, miałaby sens chyba tylko w sezonie letnim.

W tym sezonie nie pływał ze Szczecina do Świnoujścia wodolot „Bosman Express”, którego remont się przedłużył, nie pływała po Odrze taksówka wodna, za to rozpoczęła rejsy w górę Odry „Oliwka”, zbudowana na wzór holenderskiego tramwaju wodnego. I to właśnie ta jednostka mogłaby rozpocząć pracę jako tramwaj wodny w Szczecinie.

Jednak jej armatorem jest prywatny właściciel spółki Sztorman i chociaż żegluga Szczecińska rozważa uruchomienie tramwaju wodnego, nie posiada w chwili obecnej odpowiedniego statku. A wszystko rozbija się o rentowność takiego przedsięwzięcia. Chyba jednak Szczecin został nazwany Floatin Garden na wyrost, nie ma nawet tramwaju wodnego w Szczecinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie pływają też po Odrze, zwycięskie w konkursie „Skrzydła dla Szczecina”, gondole?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wspomniałem, że po Odrze i portowych akwenach pływają dwa statki spółki Polsteam Żegluga Szczecińska: Peene Queen i Odra Queen. Na wycieczki zabierają też turystów mniejsze jednostki: Dziewanna, Joanna i Daria, a nawet katamaran Telimena. Jednak w mieście Floatin Garden powinien kursować tramwaj wodny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.