Facebook Google+ Twitter

Nie ma ugody między resortem skarbu, a Eureko w sprawie PZU

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-19 12:58

Nie doszło dziś do ugody między resortem skarbu, a Eureko w sprawie PZU. W Sądzie Gospodarczym w Warszawie odbyła się rozprawa w sprawie ugody między polskim rządem i Eureko dotycząca Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń.

Sąd nie zgodził się na odroczenie rozprawy, o co wnioskowało Eureko, które chciało uzyskać w ten sposób czas na dalsze negocjacje.

W połowie stycznia holenderski ubezpieczyciel zaproponował Ministerstwu Skarbu Państwa zawarcie ugody. Firma chciała, aby resort sprzedał jej 21 procent akcji PZU po 116,5 złotych za akcję, nie później niż do końca marca 2009 roku.

Do ugody nie doszło ponieważ Ministerstwo Skarbu nie zgodziło się na propozycje Eureko wyjaśniał podczas rozprawy pełnomocnik resortu Marek Miller.

Mecenas Miller zapewniał, że minister skarbu wyraża wolę zawarcia ugody ale na warunkach przez niego przedstawionych. Zdaniem ministra - mówił mecenas Miller - należy przystąpić do negocjacji i wynegocjować wszystkie warunki ugody i zawrzeć ugodę przed polskim sądem.

Prezes Eureko Polska Michał Nastula powiedział, że mimo iż stanowiska są rozbieżne, to jest zadowolony z chęci podjęcia przez Ministerstwo Skarbu negocjacji. To zdaniem prezesa Nastuli daje szanse, że te negocjacje zakończą się ugodą.

Między Eureko i resortem skarbu trwa wieloletni konflikt, dotyczący realizacji umowy prywatyzacyjnej PZU z 1999 roku, między innymi w kwestii giełdowego debiutu i kupna kolejnego pakietu 21 procent akcji ubezpieczyciela.

Szkody poniesione z tytułu niewykonania umowy prywatyzacji PZU Eureko oszacowało na ponad 35, pół miliarda złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawy rodzaj wiadomości "z ostatniej chwili":
to samo co we wczorajszej prasie papierowej, czyli nic się nie zmieniło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.