Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2430 miejsce

Nie ma w Polsce skażenia promieniotwórczego

Na Ukrainie nie doszło do żadnej awarii ani tym bardziej do emisji substancji promieniotwórczych. Poinformował o tym Krystian Machnik na stronie Napromieniowani.pl .

 / Fot. Zdjęcie IlustarcyjneKrystian Machnik napisał na stronie Napromieniowani.pl :- Od rana dostaję od Was mnóstwo wiadomości i telefonów z pytaniami o awarię czy skażenie. I specjalnie dla Was wyciągnąłem swoje dozymetry, które wiernie towarzyszyły mi w najbardziej radioaktywnych miejscach w Czarnobylu. Sprawdziłem i oto wyniki:Poziom promieniowania to 0,13 μSv/h (beta+gamma, stan na 20:10)

Warto przypomnieć o tym, że średni poziom promieniowania w Polsce waha się pomiędzy 0,10 a 0,20 μSv/h (mikrosiwertów na godzinę). Pomiar wykonany przez Krystiana nie wykazał podniesionego poziomu promieniowanie i pokazał, że jest ono takie samo jak w każdy inny dzień roku.

Co więc się stało na Ukrainie?
W Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej wystąpiły problemy w części elektrycznej turbozespołu bloku III, co spowodowało konieczność wyłączenia całego bloku, a więc i reaktora. Nie jest to nic poważnego i nie towarzyszyła temu żadna emisja substancji promieniotwórczych do środowiska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.