Facebook Google+ Twitter

Nie mam czasu na randki! - rozmowa z Anttixem, nową gwiazdą pop

Z Anttixem, wschodzącą gwiazdą muzyki pop w Wielkiej Brytanii, rozmawiam o nowym singlu "Tornado", dziewczynach, byciu singlem, porównaniach do Conora Maynarda i Eurowizji.

Anttix, Fot. The Famous Company / Fot. The Famous CompanyPiotr Balkus: Kim jest Anttix? Nie widzieliśmy cię w X Factor, ani Britain's Got Talent, ani w The Voice.

Tak jest. Nie zostałem złapany jeszcze w tę muzyczne telewizyjne mumbo jambo! (Śmiech) Robiłem swoje, trochę po staroświecku, robiąc własną muzykę, grając koncerty i gromadząc publiczność. Robię muzykę już od kilku dobrych lat, budując swój własny materiał, ale także pisząc piosenki dla innych artystów.

- Ale teraz jest twój czas. Niedawno ukazał się twój singiel "Tornado". Czy to prawda że wydanie piosenki w Stanach Zjednoczonych zostało przełożone na lipiec, w związku z prawdziwym tornadem w Stanie Oklahoma?

Tak, mam do tego osobisty stosunek, bo gdy obudziłem się pewnego ranka, zobaczyłem że Tornado jest w czołówce słów które ludzie trendują na Twitterze. Przez chwilę myślałem, że świat mówi o mojej piosence! Ale to było inne tornado. Jednak ludzkie życie i ich domy są o wiele ważniejsze od jakiejś piosenki pop. Więc byłem bardzo szczęśliwy, że udało się przełożyć wydanie krążka w USA. Przez to pokazałem swój szacunek do ludzi których ta tragedia dotknęła.

- Twoja muzyka jest bardzo podnosząca na duchu, sprawiająca, że chce się śmiać i tańczyć...

Od samego początku wiedziałem co mnie kręci. Uwielbiam chwytające za ucho i podnoszące na duchu piosenki. Nie jestem tzm artystą, który czuje jakąś presję do robienia muzyki która ma się podobać. No ale przecież każdy z nas lubi fajny radosny popowy numer. Swoje piosenki tworzę sam, i zawsze jest w nich przekaz, który ma dla mnie znaczenie. Jestem naprawdę ogromnie zaskoczony tym jak dobrze ludzie reagują na moją piosenkę "Tornado". Dostaję setki wiadomości na twitterze dziennie, z calego świata, od fanów którzy mnie wspierają.

- Niektórzy porównują Cię do Conora Maynarda...

Bycie porównywanym do innych to coś, na co tak naprawdę nie jestem przygotowany. Bo wychodzi na to, że każdy myśli o tobie jako o kimś innym, kogo przypominasz! (Śmiech) Przeważnie słyszę: "Przypominasz mi Joeya Essexa" albo właśnie Conora. Myślę że ja i Conor jesteśmy bardzo odmienni jeśli chodzi o muzykę. Przede wszystkim jego muza jest bardziej urban i pop, więcej w niej klubowych bitów, podczas gdy ja bardziej idę w stronę gitar. Lubię Conora, myślę że jest on wspaniałym artystą, więc porównywanie mnie do niego jest dla mnie zupełnie w porządku.

- Ja też lubię Conora. Lubię też twój cover piosenki Jessie J "Domino". W Twoim wykonaniu brzmi ona delikatniej...

Właściwie to zapomniałem, że zrobiłem cover tej piosenki... Uwielbiam ten utwór. Bierze mnie songwriterska zazdrość gdy ja słyszę, bo to doskonała popowa piosenka! Zaczęliśmy raz z moim bratem improwizować do tego numeru i jakoś to wyszło. Uwielbiam robić covery innych artystów i chciałbym nagrać ich więcej, gdy tylko znajdę czas. Chciałbym by mój kanał na YouTube był pełen coverów. Ale na razie wszystko dzieje się w szalonym tempie, życie w hotelach i cały ten jazz.

- Masz coraz więcej wielbicieli, a raczej wielbicielek... Myślisz że one bardziej chcą słuchać Twoich piosenek, czy oglądać Cię?

Okładka singla (Długi śmiech) Naprawdę to jest trochę ciężka sytuacja. Całymi dniami mam to na Twitterze. Doszedłem do punktu gdy wyłączyłem wszystkie powiadomienia na swoim telefonie. W sumie nie uważam się za przystojnego chłopaka. Jestem po prostu jaki jestem. Więc powiedzmy że lubią mnie słuchać, i mnie oglądać.

- Conor śpiewa “Girls girls girls, I can’t say no, never see them coming, just watch them go” (Dziewczyny, nie umiem powiedzieć im nie, Nigdy nie widzę ich przychodzących, tylko jak odchodzą). Myślisz że mógłbyś się podpisać pod tymi słowami?

Wiesz co? Ostatnie sześć miesięcy spędziłem skupiony na tworzeniu muzyki i na swojej muzycznej karierze, że nawet nie miałem czasu pójść na jakąś randkę. Nie dziwota że jestem singlem. Być może czas na ustalenie co jest dla mnie obecnie najważniejsze (śmiech).

- Więc potwierdzasz to publicznie, jesteś singlem?

Tak, oficjalnie jestem wciąż wolny (śmiech), choć dostaję około dwudziestu propozycji małżeństwa dziennie na Twitterze.

- Nie tylko Wielka Brytania cię uwielbia, bo widziałem na Twoim Facebooku ktoś z Danii napisał: "Please come to Denmark!". Za rok Dania gości Eurowizję. Czy myślisz że miałbyś tam szansę?

Występowałem kiedyś w Danii, w 2006 roku. To było o wiele wcześniej niż moja kariera muzyczna się zaczęła, ale było fajnie. Obecnie jestem w trakcie rozmów na temat europejskiej trasy promocyjnej, chociaż Eurowizja to nie jest chyba moja działka...

- Powodzenia zatem z trasą i muzyką ogólnie!

Dzięki!


Więcej o artyście na jego stronie internetowej www.officialanttix.com

Możesz też dołączyć do jego europejskiego fanpage'a na https://www.facebook.com/#!/pages/Anttix-Fanpage-Europe/213335582055523?fref=ts

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.