Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1963 miejsce

"Nie mam natury analityka" - rozmowa z Agatą Dąbrowską

Agata Dąbrowska to autorka tekstów, muzyki. Współzałożycielka projektu "Yaka Band", śpiewa w zespole "Janowski Projekt" oraz programie "Jaka to melodia". Nagrywa solową płytę.

Jest Pani bardzo zajętą osobą zawodowo (program „Jaka to melodia”, zespół Yaka Band, zespół Janowski Projekt, kariera solowa – nagrywanie płyty). Czy prywatnie jest Pani osobą zorganizowaną?
Myślę, że znacznie bliżej jest mi do osoby zorganizowanej.
Zacznijmy od programu „Jaka to melodia”. 19 stycznia minęło 15 lat odkąd program pojawił się na antenie. Występuje w nim Pani ok. 10 lat. Jak Pani tam trafiła i jak przebiega współpraca w zespole?
Do programu trafiłam przez casting. Tego, jak przebiega praca w zespole nie da się opisać w kilku zdaniach. Miałam okazję pracować z wieloma wokalistami, muzykami, kierownikami muzycznymi i każdego wspominam inaczej, ale każda z dotychczasowych konfiguracji personalnych wnosiła bardzo dużo pozytywnej energii.
Po takim czasie wiadomo, że zawiązują się przyjaźnie. Z kim Pani się przyjaźni?
Wiele osób z programu jest mi niezwykle bliskich. Ciężko wyznaczyć granicę między przyjaźnią, a zwyczajnym lubieniem się, szacunkiem i pomaganiem sobie nawzajem. Takich osób mam wokół siebie całe mnóstwo. Jednak najbliższe memu sercu są dziewczyny, czyli Anetka, Madzia, Ala i Lenka- bez nich świat byłby pusty.
Poszczególne odcinki nagrywane są z ok. miesięcznym wyprzedzeniem. Z kim Pani najlepiej,najprzyjemniej wykonuje się piosenki i dlaczego?
Ta lista nie miałaby końca;-). Jestem za bardzo emocjonalnie związana z większością osób,
z którymi występuję. Siebie samą też trochę lubię;-)
Razem z muzykami z programu założyła Pani dwa zespoły – „Yaka Band” i „Janowski Projekt”. Kto był inicjatorem tych dwóch projektów? Czy nie ma Pani poczucia, że jednak za dużo „Jakiej to melodii” w Pani życiu?
Wszystkie te projekty tak naprawdę nie są powiązane jedynie z programem, raczej ze spędzaniem miłego czasu z ludźmi, których lubię, z graniem dla przeróżnej publiczności, z byciem w przeróżnych miejscach, czasem nawet zwiedzaniem. Najpierw powstał zespół "Janowski Projekt", a pomysłodawcą był naturalnie Robert Janowski. Yaka Band został założony przeze mnie, Adasia Krama, Zbyszka Fila oraz Pawła Bomerta, basistę z programu JTM (obecnie na gitarze basowej gra Wojtek Miecznikowski).
Jakiś czas temu rozpoczęła Pani prace nad solową płytą. Czy wynikało to z faktu, że zapragnęła Pani odciąć się na jakiś czas od „Jakiej to melodii”, czy może chciała Pani nowych wyzwań i płyta była Pani
marzeniem?

Nie mam natury analityka, przynajmniej nie w kwestiach tworzenia własnych utworów. Po prostu pewnego dnia stwierdziłam, że to pokażę innym, bez jakichkolwiek większych przemyśleń. Nie mam zamiaru odcinać się od czegoś ani od czegoś odpoczywać. Po prostu robię to, co w danym momencie przyjdzie mi do głowy.
W jakim klimacie będzie utrzymana płyta?
Usłyszycie niebawem.
Czy teksty i muzykę tworzy Pani sama? Czy może ktoś Pani w tym pomaga? Jeśli tak, to kto?
Teksty i muzyka są mojego autorstwa, natomiast nietaktem byłoby nie wspomnieć o człowieku, który jest aranżerem większości piosenek - Michał Grott.
Kiedy Pani fani mogą spodziewać się płyty?
Już niebawem, nie jestem w stanie teraz konkretnie odpowiedzieć na to pytanie. Myślę, że na wiosnę:-)
Jakie są Pani artystyczne marzenia?
"Artystyczne", to bardzo szerokie pojęcie:-). Kiedy bedę na tzw. emeryturze, chciałabym się zająć fotografią albo rysunkiem. Tymczasem robię to, co umiem najlepiej i marzę o tym by jak najdłużej śpiewać i mieć z tego satysfakcję.
Czy czuję się Pani spełniona zawodowo?
Proszę zapytać mnie o to na łożu śmierci:-)
Czy chciałaby Pani przekazać coś czytelnikom?
Przyznam, że jest Pani pierwszą osobą, która zadała takie pytanie:-). Bardzo bym chciała podziękować wszystkim osobom, które zainteresowały się moim projektem. Wszystkim tym, którzy wchodzą na moją stronę na You Tube i klikają LUBIĘ TO, głosują na mój utwór i tym, którzy na moim fan page umieszczają wszelkiego rodzaju informacje, nawet negatywne (to też buduje wbrew pozorom). Naprawdę robicie kawał dobrej roboty.

Dziękuję serdecznie za rozmowę.
Ja również dziękuję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.