Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

432 miejsce

Nie mamy czasu, żeby czekać na śmierć, guz jest duży.

Lekarze wyczerpali już wszelkie możliwości leczenia Kubusia.Operacji nowotworu podjął się wybitny neurochirurg z kliniki w Niemczech...

 / Fot. Maria ChrabańskaSiedem lat niepewności, strachu, bólu, łez, nieprzespanych nocy. Siedem lat walki o życie i sprawność, uczucia radości jakie miesza się z przerażeniem i bezsilnością, uczuciem niemocy, rezygnacji, determinacji i bólu. Siedem lat obcowania z Onkologią, lekarzami, różnymi specjalistami, tysiące konsultacji…. Siedem lat walki o wszystko… życie, zdrowie, pieniądze, wizyty, badania, terminy…..

Nie mamy czasu, żeby czekać na śmierć, guz jest duży, a każdy kolejny centymetr przybliża chłopca do końca jego życia. Rodzice postanowili nie czekać aż będzie za późno, aż lekarze powiedzą, że to koniec, że niestety nie udało się uratować dziecka...Dziecko bardzo brutalnie doświadczone w swoim krótkim życiu przez los. Leczenie chemioterapią zostało już wykorzystane i żadna klinika nie ma Kubie nic do zaoferowania. Jednak ogromną szansę uratowania Kubusia dał neurochirurg z Tubingen, który zakwalifikował Kubę do operacji guza. Po uzyskaniu materiału do biopsji leczenie byłoby kontynuowane w Heidelbergu, gdzie praktykowana jest terapia molekuarna- niedostępna w Polsce. Rodzice głęboko wierzą, że los będzie dla nich łaskawy, że ich synek otrzyma szansę na życie.
Ta szansa kosztuje niestety niemało – 38.764 Euro. takie są koszty operacji w Tubingen, tykająca bomba w głowie odlicza dni, minuty , sekundy. Czy zdążymy?


 / Fot. Maria Chrabańska
Kubuś to bardzo pogodny, wesoły i otwarty na przeciwności jakie zgotował mu los, mały człowiek, kocha życie, jest wiernym kibicem Legii Warszawa, chciałby grać w piłkę, jeździć na rowerze, bawić się z kolegami, niestety przykuty do szpitalnego łóżka i podłączony do kroplówek z chemioterapią ogląda życie swoich rówieśników ze szpitalnego okna i tęskni -tak bardzo tęskni za normalnym życiem- życiem bez bólu, zastrzyków, kroplówek i izolacji, życiem na jakie zasługuje każde dziecko- pełnym uśmiechu i beztroskich zabaw. Nie pozwólmy, aby życie tego chłopca zgasło w wieku dziesięciu lat.Więcej o Kubusiu na Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/kubuachrabanski


Filmik na kanale Youtobe
źródło : Siepomaga

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.