Facebook Google+ Twitter

"Nie mamy na kogo głosować" - młodzi wzywają polityków do debaty

Nie wiesz na kogo oddać głos w wyborach do parlamentu? Nie jesteś sam - przekonują członkowie grupy "Apel do Parlamentarzystów". Do 25 września wszyscy niezdecydowani mogą postulować na Facebooku zmiany w polskim prawie. Akcję "do Tablicy" poparło blisko 64 tys. użytkowników.

Strona internetowa wydarzenia "do Tablicy" na portalu Facebook. 20.09.2011 r. / Fot. - Zbliżają się wybory, a my nie mamy na kogo głosować. Czytając programy polityczne, nie odnajdujemy nic, co tak naprawdę nas interesuje (...) Chcemy, używając Facebooka, zaangażować młodych ludzi i stworzyć naszą własną listę postulatów, a później pójść z nią do startujących w wyborach partii politycznych i poznać ich stanowiska co do każdego z punktów naszej listy - powiedział w rozmowie z Rzeczpospolitą, organizator akcji Michał Juda.

Przedsięwzięcie spotkało się z dużym zainteresowaniem użytkowników Facebooka. Blisko 64 tys. użytkowników poparło inicjatywę (liczba ta stale wzrasta - przyp. red.). Internauci wypowiedzieli się już w tematach ideologicznych, gospodarczych, prawnych, polityki rodzinnej i międzynarodowej - wymienia Rzeczpospolita. Organizatorzy wydarzenia przeprowadzili również trzy ankiety, w których pytali o proponowane zmiany: w relacji państwo-kościół, polskiego rynku pracy oraz w prawie narkotykowym.

Zobacz też: Podwieczorek z W24. 21 września Ryszard Kalisz odpowie na wasze pytania!

Wnioski można zgłaszać do 25 września. Następnie inicjatorzy akcji "do Tablicy" przedstawią przedstawicielom partii listę postulatów. Uczestnicy wydarzenia zagłosują jedynie na tych kandydatów, którzy obiecają poprzeć w czasie swoich kadencji jak największą ilość zmian ze spisu internautów.
- Pomyślcie, która partia zlekceważy co najmniej kilkadziesiąt tysięcy potencjalnych głosów? - pytają na tablicy wydarzenia "apelujący do parlamentarzystów".

Wikimedia Commons – repozytorium wolnych zasobów / Fot. Facebook28 września odbędzie się debata, w której na pytania internautów odpowiedzą przedstawiciele partii. Zaproszenie do rozmowy przyjęli: przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski, Lech Jaworski z PO oraz Janusz Palikot (RP).

Przeczytaj: Podwieczorek z W24. Rozmowa z Januszem Palikotem

Postulować można za pomocą portalu Facebook, na profilu wydarzenia oraz mailowo na adres: apelujemy@gmail.com.

Źródło: profil wydarzenia na portalu Facebook, Rzeczpospolita: Młodzi apelują do polityków na Facebooku.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Marku, dlatego demokracja jest niebezpiecznym ustrojem. Jeszcze jak się nawołuje, że wybory to obowiązek. Brr!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Boże, co za bełkot... Ciekawe, czy wszyscy spośród tych "9 milionów wyborców" ma tak, za przeproszeniem, narąbane w głowie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
bezpartyjny wyborca
  • bezpartyjny wyborca
  • 22.09.2011 01:22

@wolyk, stul parszywy dziób !
Ciulu ,wolyk Wczoraj 23:49, a za czyje pieniadze jeździ po polsce ten nieudacznik ,stary kawaler Jarus zwany Kaczyński!
Pisdzielcu mozesz sobie wypisywac swoje brednie ale to nic nie da ! Nie zakrzyczysz prawdy , znowu kolejny raz wyborcy dadza wam kopa w du*pę .

Komentarz został ukrytyrozwiń
wolyk
  • wolyk
  • 21.09.2011 23:49

-WYNIKI WYBORÓW PIS-39% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe po 0,2% ...- DWA OBLICZA PObolszewi?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?- klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER w kampani ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ ,a jeszcze NARAŻA SPOŁECZEŃSTWO NA NOWE KOSZTY;autobusu,paliwa, utrzymanie KOLESI,KOLEŻANEK,OCHRONY,DZIENNIKARZY,ŚNIADANIA,OBIADKI,KOLACJE,HOTELE,PIJAR w MEDIACH, FILMIKI ,bilbordy, Łapanki ludzi,przeszkadza w pracy URZĘDOM,ludziom,dzieciom w szkołach,policji, ... - zamiast TE PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ chociażby na: przedszkola,biedne rodziny i dzieci,ludzi niepełnosprawnych,domy opieki ciężko chorych, niepełnosprawnych,pierwszą pracę dla studentów spłatę długów,które sam rząd zrobił, ... - a NIE BEZSENSOWNE marnotrawienie czasu wielu "WCIĄGANYCH" w to ludzi i przypisywanie (nie)rządowi bardzo często ZASŁUG ludzi z samorzadów. Czy to uczciwe?,a gdzie URLOP BEZPŁATNY?Czy premier STRAJKUJE jeżdząc po kraju?Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom,aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta?-niezgodne z konstytucją?). Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? DZIWI TOTALNA NAGONKA pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 9 ml. wyborców PIS,a WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO,PSL). Nie głosujmy na nich.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wyborca
  • wyborca
  • 21.09.2011 18:18

Młodzi nie mogą w swojej ojczyżnie znależc pracy!!!!!Równiez nie chcą zatrudniac osób po 55 latach .
Za przyzwoleniem tego rządu PO-PSL ale rowniez poprzednich - są preferowani ;emeryci i,,,!!!!renciści , bo za nich sie nie płaci na ubezpieczenia spoleczne i podatkow!
DLA KOGO JEST TA RZECZPOSPOLITA POLSKA ?TO NIE JEST PYTANIE RETORYCZNE !
DLATEGO JUŻ 9 PAŹDZIERNIKA POWINNIŚMY ICH WYRZUCIĆ Z SEJMU , SENATU .
TAK SOBIE ZORGANIZOWALI ORDYNACJE WYBORCZA BY TRWAC DALEJ W TYM UKLADZIE -ZDRADY POLAKOW PRZY OKAGŁYM STOLE .Powinniśmy spróbować to zmienić i niech nowi ludzie , nowe partie polityczne to zmieną w nowym juz parlamencie i senacie .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
  • Oświecony
  • 21.09.2011 08:02

Debaty, takiej prawdziwej merytorycznej dotyczącej problemów Polski i ludzi w niej mieszkających nigdy nie będzie to sobie zapamiętajcie. Bo ci co za nasze pieniądze bawią się w politykę naprawdę nic nie potrafią robić poza oszukiwaniem, w tym są mistrzami, manipulacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://testpolityczny.pl/
I potem przypatrzeć się deklaracjom i programom partyj.
Z PO jest o tyle spokój, że Tusk przyznał: "nie jesteśmy ani z prawicy, ani z lewicy". Takie nic, po którym nie wiadomo czego się w praktyce spodziewać. W sumie po pozostałych z Bandy Czworga też.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.