Facebook Google+ Twitter

Nie mamy nic do stracenia oprócz własnych lęków

Swoją ostatnią wystawę w Bonn zatytułował pytaniem "Penetro, ergo sum?", czyli "Penetruję, a więc jestem?" adaptując tezę francuskiego filozofa epoki Oświecenia, Kartezjusza.

Na wernisażu tejże wystawy Von Bley poddał się aktowi tatuowania w obecności publiczności, nawiązując do faktu, że tatuaż to także pewna forma penetracji. Koncepcyjnie pracujący artysta lubi irytować różnojęzycznymi tytułami swoich prac, które są ich immanentnymi składnikami.

Parę prac nosi także polsko brzmiące tytuły i nie są to - notabene - jedyne noty autobiograficzne w jego twórczości. Wpływ dzieciństwa spędzonego w Polsce, wpływ katolicyzmu i doktryn kościelnych na życie jednostki, a przede wszystkim na rozwój jej seksualności, to także jedna z kwestii, którą artysta często podejmuje.

W multimedialnej instalacji "Moherowe berety. Spiel mit uns!" (Moherowe berety. Baw się z nami!), pokazanej w ramach zeszłorocznej nocy muzeów w Kolonii, ironista von bley umieścił bardzo szczegółowe zdjęcia żeńskich i męskich narządów rozrodczych w beretach moherowych, które zwisały z sufitu przywiązane do krucyfiksów, umieszczone tuż nad wielkim lustrem położonym na podłodze. Pomimo często prowokacyjnych tematów Von Bley używa formalnie zredukowanego i minimalistycznego języka artystycznego, lubując się przede wszystkim w raczej twardych i martwych materiałach i zimnej kolorystyce.

Wernisaż wystawy Kurta Von Bleya pod tytułem "We have nothing to lose except our fears" ("Nie mamy nic do stracenia oprócz własnych lęków") odbędzie się w krakowskiej galerii Moho, ul. Wielopole 15, 28 maja o godz 20.00. Wystawa ta prezentuje przekrój prac artysty składający się z instalacji, obiektów, fotografii oraz filmów video z dorobku artysty. Tytuł wystawy jest życiową dewizą artysty i jest niejako programem tematycznym ekspozycji.

kurtvonbley.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.