Facebook Google+ Twitter

Nie mamy w Szczecinie polskich tradycji - musimy je wypracować

Ciągle narzekamy, że nie mamy w Szczecinie polskich tradycji, że nie możemy się w zastałym otoczeniu doszukać polskiej historii i tradycji regionalnej. Rzeczywiście szczecińska historia i tradycja jest nierozerwalnie związana z Niemcami.

Jednak Szczecin od ponad 67 lat jest już polski, a my ciągle nie możemy się dopracować w Szczecinie polskich, szczecińskich tradycji. Czas wreszcie stworzyć i wypracować nasze szczecińskie, polskie tradycje, nie możemy zamykać się w marazmie i niemożności. Musimy małymi kroczkami zacząć organizować imprezy, obchody, promować zwyczaje, które będą kojarzyły się właśnie z polskim Szczecinem.Na przykład Poznań jest miastem tradycji i ulicznych fet, poznaniacy lubią wspólnie świętować i obchodzić imieniny patronów miasta, imieniny jednej z ulic, święto pyry, Jarmark Świętojański i wiele innych jak choćby Dni Ułana. Poznańskie pyry traktowane są jako skarb regionalny, a zajadanie się na fetach pyrami okraszonymi typowo poznańskimi potrawami i przysmakami, jest tak normalne jak zajadanie się pączkami w Tłusty Czwartek. Jednak w Poznaniu cech cukierniczy z tej okazji organizuje fetę i Mistrzostwa w jedzeniu pączków.Wspólne świętowanie i fety są zawsze doskonałą okazją do konsolidacji i integracji społeczności danej miejscowości. Nadają też miastu specyficznego klimatu, podkreślając jego odrębność, przywiązanie do lokalnej tradycji i historii.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Wszystko ma swój początek i koniec. Także nowe tradycje, wyrastają z nowych przyzwyczajeń i .......

Komentarz został ukrytyrozwiń

Urszula Balicka: Może odważy się pani i sama coś napisze. Chętnie przeczytam i przyjaźnie skrytykuję w komentarzach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Elżbieta Szychlińska: Dla ułatwienia mogę zrobić listę lin-ków artykułów, w których piszę pozytywnie o Szczecinie. Ale czy warto, jak pani i tak ich nie przeczyta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przynudza ten, kto nie sprawdziwszy swojej opinii pisze, aby komuś "dokopać". Myślę, że w przynajmniej połowie z moich ponad 200 artykułów pisałem pozytywnie o Szczecinie, podobnie jak moja rodzina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mamy tradycje , to tylko państwo Sadowscy piszą ciągle źle o swoim mieście . Pytam : gdzie byli przez lata a teraz przynudzają ?
Już był ten art ale pod autorstwem chyba żony .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomasz Osuch: Każda tradycja miała kiedyś swój początek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.11.2012 14:01

Tomek jak zwykle trafne podsumowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Andrzej Chorążewicz bardzo mądrze , jak zwykle to ujął : A czy wódka "Starka" nie może promować Szczecina? Wiele miast czy nawet państw kojarzą sie z określonymi alkoholami. Więć to ujmy Szczecinowi nie przyniesie a wręcz odwrotnie. Pokrętne myślenie tego co myśli inaczej.
Właśnie tak.Szampan jest przypisany Francuzom albo chociażby koniak !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale bzdury... Tradycji nie można wypracować :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Robert Jamark.
Piszesz tak: "@p.Balicka- znajomość historii to nie Wikipedia ale skoro już to proszę prześledzić ile to lat Szczecin był piastowski ale ile niemiecki. Pan Sadowski ma rację i tyle. "
To co należy to wszystko przezywać naocznie i oczywiście przez telepatię w tym wszystkim uczestniczyć; w tym co było i co będzie.
Kuriozum to jest to Pana słowo pisane.Piszesz tendencyjnie i wrogo do drugiego człowieka- nie popieram Pana teorii spiskowych i tak w ogóle Pańskich tez historyka.
P.S
Proszę o usuniecie tego mego komentarza ( Urszula Balicka Dzisiaj 13:09 ), gdyż są wyrazy zniekształcone.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.