Facebook Google+ Twitter

"Nie marzę o solowej karierze" - wywiad z Piotrem Kupichą

Zaczynał od gry na gitarze, ale został wokalistą. Od ośmiu lat śpiewa w zespole "Feel". Właśnie nagrali nowy singiel "Poczuj to", a niebawem ruszają w trasę po Europie. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Piotr Kupicha.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Piotr Kupicha / Fot. Monika FiedorczukOd początku swojej przygody z muzyką związany był z zespołami. Najpierw grał na gitarze w grupie "Sami". "Pojawiły się pierwsze zobowiązania, pierwsze koncerty i muszę przyznać, że nabrałem wówczas ogromnej pokory" - wspomina Piotr Kupicha. W pewnym momencie postanowił spróbować śpiewania. "Nie potrafiłem z siebie wydobyć żadnych dobrych dźwięków, gdyż po prostu nie umiałem śpiewać" - podkreśla. Ostatecznie jednak w 2005 roku zdecydował się na założenie zespołu "Feel", którego został wokalistą. Dwa lata później, podczas festiwalu w Sopocie, o zespole usłyszała cała Polska i w ciągu jednego wieczoru "Feel" stał się jedną z najbardziej popularnych i lubianych grup w kraju.

Wokalista przyznaje, że to nagłe zderzenie ze światem show-biznesu było bardzo trudne, tym bardziej, że od razu pojawiać się zaczęły złośliwe komentarze, że "Feel" będzie zespołem jednego przeboju. "Sam się tego bardzo bałem" - zaznacza Piotr Kupicha. Jego zdaniem kluczem do sukcesu w ich przypadku okazała się olbrzymia pokora, a także dystans, którego szybko udało im się nabrać. Do tej pory udało im się nagrać trzy albumy i każdy rozszedł się w rekordowym nakładzie.

Wokalista Piotr Kupicha gościł w redakcji W24 / Fot. Monika FiedorczukNiedawno premierę miał teledysk do nowego singla zespołu Feel - "Poczuj to" i od razu wywołał niemałe zamieszanie. W wielu miejscach klip podpisywany jest nazwiskiem wokalisty, a nie nazwą zespołu, co sprowokowało plotki o rozpadzie kapeli. "To się stało trochę poza nami - wydawaliśmy płyty w Pomatonie, teraz jesteśmy w wytwórni Universal i obecna sytuacja wynika z ustaleń na wyższych szczeblach" - tłumaczy Piotr Kupicha. Dodatkowo utwór jest zupełnie inny niż cały dotychczasowy dorobek zespołu. "Nie baliśmy się zmian, po to żeby pokazać, że można wyprodukować tak fantastycznie piosenkę" - podkreśla wokalista. "Gdybyśmy nagrali kolejny numer podobny do poprzednich, pewnie miałoby to mierne przełożenie" - dodaje.

Jak dotąd, zespół co dwa lata wydawał nowy krążek i idąc tym tropem, kolejny album powinien pojawić się jeszcze w tym roku. "Trochę zmądrzałem i zrozumiałem, że nie ma sensu wydawać płyty co dwa lata, tylko wtedy, gdy będziemy na to gotowi" - deklaruje Piotr Kupicha. Jednak "Feel" nie zwalnia tempa i obecnie stawia przede wszystkim na koncerty. Już wkrótce zagrają dla Polonii między innymi w Irlandii, Holandii czy Austrii.

Obejrzyj cały wywiad z Piotrem Kupichą:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.