Facebook Google+ Twitter

Nie masz czasu? Profesjonaliści zapalą za ciebie znicz!

Jeśli nie masz czasu, aby wybrać się na cmentarz i uporządkować groby swoich bliskich, nie martw się! Profesjonaliści zrobią to za Ciebie! Mimo iż to jest dość dziwny pomysł, firma na brak zamówień nie może narzekać.

 / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0d/Skogskyrkogarden-night-2007-11-03.JPGNa jednym z płockich portali internetowych znajduje się ogłoszenie pewnej firmy. Wystarczy sięgnąć po telefon i zadzwonić, zamówić usługę i zapłacić. Firma działająca w Płocku, oferuje m.in. pastowanie grobu, sprzątanie wokół nagrobka oraz zapalanie zniczy.

Firma została założona przez dwóch studentów Andrzeja i Kamila. Działa ok 2,5 tygodnia.
-Mamy sporo wolnego czasu - opowiadają zgodnie, po czym dodają: Chcieliśmy trochę zarobić, a nie bardzo odpowiadało nam zatrudnienie się u kogoś. Woleliśmy pracować na swoim. Przyszło nam do głowy sprzątanie grobów i zaczęliśmy działać.

Korzystając z usług firmy, wcale nie zapłacimy dużo, np.: za umycie grobu, wypolerowanie pastą i usunięcie chwastów trzeba zapłacić 25 złotych. Cena może wzrosnąć, jeżeli w grę wchodzi większy nagrobek. Zapalenie znicza kosztuje jedynie złotówkę. / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:All_Saints_Day,_1984,_Oswiecim,_Poland_Img871.jpg

Mimo krótkiego czasu studenci na brak ofert nie narzekają. W usługę nie wchodzi wiek klientów. Przeważnie zainteresowani są tym pomysłem starsi, schorowani ludzie, którzy nie mają już siły, aby wybrać się na cmentarz i uporządkować nagrobek. Również i młodzi ludzie korzystają z usług firmy, którzy nie mają czasu, aby zrobić zakupy i posprzątać pomnik. Z dojazdem i korkami może być dwa razy dłużej. Wielu osobom ciężko wygospodarować tyle czasu w tygodniu.

Co ciekawe, w całym kraju tego typu usługi stają się coraz bardziej popularne. Możemy znaleźć nawet takie firmy, które za odpowiednią ilość gotówki... odmówią modlitwę za zmarłego.
Jeżeli potrwa to co najmniej kilka lat, możemy dogonić Bawarię, gdzie z usług firm sprzątających cmentarze korzysta aż 85 proc. ludzi, natomiast co piąty mieszkaniec wykupuje abonament opieki nad grobem.

źródło: gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 29.10.2009 22:21

Z Łukaszem się zgodzę...
Jednak jest tez potrzeba aby starszym lub "zapracowanym"osobom pomóc uporządkować groby bliskich.
Jednak boli mnie sytuacja że tylko z uwagi na"okoliczność" idzie się do zmarłych.
Myślę że my często zapominamy o zmarłych w na przykład okresie letnim.
To powinno się zmienić...

Komentarz został ukrytyrozwiń

a Pan dziennikarz (Łukasz Wolki) pomyślał o osobach starszych, które nie są w stanie same posprzątać groby bliskich? A czy pan dziennikarz pomyślał o osobach mieszkających za granicą, które nie mogą przyjechać do kraju? Więc jak pan napisze o "debilnych" to proszę się dwa razy zastanowić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co za, za przeproszeniem, debilstwo. Debilstwo tych ludzi, którzy z usługi tej firmy zamierzają korzystać.

W tym święcie właśnie chodzi o to, by poświęcić zmarłym trochę czasu. Choćby symbolicznie...
Jeśli ktoś się wysługuje jakąś firmą, to po co to w ogóle robić. Jeśli nie przeżywamy tego święta duchowo, to nie przeżywamy go wcale.
Natomiast wiem, dlaczego ludzie to robię. Żeby inni nie gadali, że nie zapalili znicza, nie postawili chryzantem, nie posprzątali. W sumie tylko dlatego, w sumie na pokaz, w sumie bezsensownie, w sumie ciężko to komentować i zmienić to.

Dzięki za zwrócenie uwagi, bo jakoś nie byłem w stanie wpaść na to, że ktoś może z takich rzeczy korzystać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.