Facebook Google+ Twitter

Nie masz ochoty na ćwiczenia fizyczne? Naukowcy wiedzą, jak to zmienić!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-06-14 10:53

Nie masz ochoty na ćwiczenia? Naukowcy odkryli związek, który może pomóc ci trenować ciężej! Nowe badania przedstawione w FASEB Journal wykazały, że wysokie i chroniczne podniesienie erytropoetyny w mózgu zwiększa motywacje do wyższej wydajności w trakcie ćwiczeń.

W zakresie tworzenia skuteczniejszych leków odchudzających, nauka postawiła zupełnie innowacyjne pytanie: a co, jeśli pigułki zwiększałyby chęć do bardziej wymagającego treningu?

Okazuje się, że może to okazać się możliwe. Zespół szwajcarskich naukowców wykazał, iż podniesienie poziomu hormonu erytropoetyny (EPO) w mózgach myszy wpłynęło na ich wyższą motywację do ćwiczeń.

Ponadto, forma niniejszego hormonu, wykorzystana w eksperymencie, nie powodowała podniesienia poziomu czerwonych krwinek w organizmie.

Taki zabieg może również przynieść korzyści w leczeniu choroby Alzheimera czy otyłości.

Według Maxa Gassmanna, badacza uczestniczącego badaniach nad EPO, z Institute of Veterinary Physiology, Vetsuisse-Faculty and Zurich Center for Integrative Human Physiology na University of Zurich w Szwajcarii, hormon ten może mieć ogólny wpływ na nastrój człowieka i może być stosowany u pacjentów cierpiących z powodu depresji i chorób jej pokrewnych. Zwiększa bowiem motywację do działania.

Aby to udowodnić, Gassmann wraz z zespołem przeprowadzili eksperyment na trzech rodzajach myszy: tych, które nie były leczone, tych, którym wstrzyknięto ludzką erytropoetynę oraz tych, zmodyfikowanych genetycznie do produkcji ludzkiego EPO w mózgu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cyber Killer
  • Cyber Killer
  • 14.06.2012 13:32

"Zwiększa motywację do działania" - dokładnie tego mi potrzeba! Cierpię od miesięcy na paskudne niechciejstwo i prokrastynację. Taki środek byłby jak zbawienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.