Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31798 miejsce

Nie masz stroju na WF? Płacisz 10 zł!

Oryginalny sposób walki z nieprzygotowaniami do lekcji wychowania fizycznego wprowadzono w XXI LO w Łodzi. Każdy, kto zgłosi brak stroju odpowiedniego do udziału w zajęciach, będzie zobligowany do zapłacenia 10 zł kary na rzecz szkoły.

fot. Mikołaj Suchan/Dzienni ZachodniPomysł brzmi zabawnie, ale tak naprawdę zabawny nie jest. 10 złotych piechotą nie chodzi, a każdemu zdarzyć się może gorszy dzień, kiedy to przez roztargnienie zapomni włożyć do plecaka woreczka z białą koszulką i czerwonymi spodenkami (ciekawe, kto w liceum jeszcze się tak ubiera?).

Wydaję się jednak, że nietypowe rozporządzenie dyrektora szkoły Janusza Bąka, było co najmniej nieprzemyślane. Zapominalski uczeń będzie bowiem coraz odważniej uciekał z lekcji WF-u, czując przyzwolenie rodziców niechętnie nastawionych do płacenia takiej kwoty za drobną wpadkę.

Jak twierdzą uczniowie, niemała ilość pieniędzy należna szkole od niesfornego licealisty jest stanowczą przesadą. – 1 zł byłoby jeszcze do przeżycia, ale 10? - dziwiła się jedna z drugoklasistek. Również nauczyciele wypowiedzieli się w tej sprawie. Jedna z wuefistek stwierdziła, że karać będzie tylko uczniów znacznie nadużywających prawa do nieprzygotowania.

Gdy wieść o nowym pomyśle rozeszła się po niedużym gmachu, na korytarzach słychać było rozbawione komentarze uczniów. Mniej radości w głosie usłyszymy, gdy przyjdzie im płacić 10 złotych za swoje zapominalstwo.

Jak dowiedziały się Wiadomości24.pl:

Wicedyrektor liceum, Małgorzata Zarodzka uspokaja rozgoryczonych uczniów – informacja o opłacie za brak stroju ma zmobilizować ucznów do ćwiczeń na lekcji WF-u – wyjaśnia i dodaje – liczymy na to, że nasi licealiści mają poczucie humoru i potraktują "karę" z przymróżeniem oka, bo nikt fizycznie nie będzie pobierał od nich żadnych opłat.

Oryginalne pomysły na rozwiązywanie problemów w szkole są specjalnością XXI LO. Po sposobie na motywowanie uczniów do ćwiczeń, niebawem przyjdzie kolej na tych, którzy nie dbają o czystość w toaletach. Dyrekcja zamierza w szkolnym WC rozwiesić regulamin. A jeden z punktów brzmi: " Spłukać muszlę! Jeśli skuteczność będzie za mała, nie popychać ręką – służy o tego szczotka!".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Cóz to mozliwe tylko w kapitalizmie poważnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja również jestem uczennicą XXI LO i, podobnie jak przedmówcy, uważam pomysł za bezsens. Faktycznie, nie dość, że nielegalne (uczniowi jest zapewniona stała ilość nieprzygotowań na semestr), to jeszcze mija się z celem. Ktoś zapomniał kostiumu? Zwiać z lekcji najlepszym sposobem! Pana dyrektora i tak na korytarzu się nie spotka, bo przecież on urzęduje prawie wyłącznie w obrębie parteru. Dyrekcję XXI LO uprasza się o trzeźwe myślenie. :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie zdziwię się, jak zaczną się ucieczki. Zawsze to "lepiej" mieć nieobecność, niż tracić 10 zł. ;-) Głupota totalna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy to jest wychowawcze? Nie wydaje mi się. Dzięki takim pomysłom jeszcze więcej osób może zacząć "olewać" wf, znając polskie cechy narodowe... Czy miał być to żart dyrekcji, czy nie - pomysł głupi i nie jestem do końca przekonana czy zgodny z prawem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

paranoja:) i dorosli ludzie takie glupoty wymyslaja. To tylko osmiesza dyrekcje LO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.10.2006 06:46

też widziałam karteczkę... to jest chore... nie wiem, że są ludzie którzy wymyślają takie rzecz. fajnie że o tym napisałaś. pozdrawiam ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgłoście to do Rzecznika Praw Ucznia. Przeczytajcie również dokładnie WSO. Z tego co pamiętam, uczeń na zajęciach, których ilość godzin lekcyjnych w tygodniu przekracza 3., ma prawo zgłosić dwa nieprzygotowania, inaczej dostaje pałę. Takie wymuszone składki są bezprawne, przecież szkoła jest publiczna, bezpłatna. Oczywiście na potrzeby jakiejś zewnętrznej kontroli, okaże się, że były to dobrowolne składki na komitet rodzicielski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.10.2006 22:43

A czy to jest zgodne z prawem? Warto sprawdzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dokładnie, sam jestem uczniem XXI LO w Łodzi...kompletna paranoja, akurat zdarzyło się, że dyrektor wpadł na ten pomysł podczas niespodziewanej wizyty na lekcji...mojej klasy! Cóż, pozostawmy samą ideę bez głębszego komentarza. Dobrze, że koleżanka o tym napisała. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.