Facebook Google+ Twitter

„Nie milcz”. W Gdańsku odbędzie się konferencja o handlu ludźmi i niewolnictwie

18 października obchodzimy Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Jak najlepiej radzić sobie z tym problemem? „Nie milczeć!” – pod takim hasłem odbędzie się 21 października gdańska konferencja.

 / Fot. Materiały prasoweW klubie AK PG Kwadratowa o godzinie 18 będzie można posłuchać wykładu Danieli Sikory. Zajmuje się ona edukacją młodych osób, które przestrzega przed handlem ludźmi. Kolejny wykład o godzinie 19 poprowadzi Anna Bałchan, prezes stowarzyszenia PoMOC. Korzystając ze swojego doświadczenia w pracy z kobietami w kryzysowych sytuacjach, opowie o tym, jak nie stać się ofiarą. Na koniec konferencji zaplanowano projekcję filmu dokumentalnego „Nefarious: Merchant od Souls” o współczesnych formach niewolnictwa.

18 października odbędzie się marsz „Nie-milczenia”. Startuje on o godzinie 16 spod Dworca Głównego PKP w Gdańsku. – Chcemy, aby każdy uczestnik miał zaklejone usta czarną taśmą, a na ubraniu przyczepioną kartkę z kodem kreskowym. Zaklejone usta mają symbolizować strach i milczenie ofiar. A kod kreskowy to, że handlarze traktują ludzi jak towar, z którego można czerpać zysk – wyjaśnia Anna Dąbrowska, koordynatorka projektu.

Konferencja adresowana jest do kobiet, żeby potrafiły zadbać o swoje bezpieczeństwo – powiedziała inicjatorka przedsięwzięcia Katarzyna Michałowska. – Żeby wiedziały jak się bronić, jak unikać sytuacji zagrożenia oraz poznały problem handlu ludźmi. Spotkanie adresowane jest także do mężczyzn, żeby byli świadomi, co może zagrażać kobietom.

Celem projektu „Nie milcz” jest informowanie, w jaki sposób można zapewnić bezpieczeństwo kobietom i przeciwdziałać przemocy. Prewencja w kwestii bezpieczeństwa podczas imprez masowych i wyjazdów zagranicznych. Edukacja w zakresie obecnie odbywającego się handlu ludźmi.

Więcej informacji na stronie projektu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kobietom może zagrażać, to co reszcie świata. Do długiej listy punktów zapalnych dorzuciłbym Radę Etyki Mediów i sieć "Kaufland".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.