Facebook Google+ Twitter

"Nie mogę się o to obwiniać" - wywiad z prezydentem Krakowa

O zbliżających się wyborach samorządowych i sportowym życiu miasta rozmawiał z nami prezydent miasta Krakowa, profesor Jacek Majchrowski. Oto krótki wywiad z pierwszym krakowianinem.

Prezydent Majchrowski z gazetą / Fot. UM w KrakowieCzy zamierza Pan nadal gospodarzyć w grodzie Kraka i wystartować w wyborach samorządowych?
Tak. Swoją ostateczną decyzję tej sprawie ogłosiłem ostatniego dnia listopada.

Jak Pan ocenia lata swoich rządów w Krakowie?
- Mogę powiedzieć, że pewne inwestycje, będące dużym wkładem dla rozwoju miasta będą się kończyć, a zaś inne rozpoczynać. Niestety, nie zawsze wszystko daje się zrobić, bo decyzje wynikają nie tylko z mojej strony, ale również różnego typu instytucji, które w Krakowie są bardzo ważne. Czasami procedura prawna trwa bardzo długo, włączając w to komitety protestacyjne czy skarżenie każdej z decyzji etapowych. Sądzę, że przed wakacjami uda się rozpocząć budowę centrum kongresowego oraz jak wszystko się dobrze ułoży także hali widowiskowej.

A co ma Pan do zaproponowania wyborcom?
- Lata swoich rządów w Krakowie podzieliłem na trzy etapy. Celem pierwszego z nich było zlikwidowanie pewnych zaniedbań, które istniały od dziesiątków lat dotyczących przede wszystkim gospodarki komunalnej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będziemy jedynym miastem w Polsce, które będzie miało w całości uregulowaną gospodarkę śmieciową i wodną. Drugi etap to inwestycje o charakterze metropolitalnym, bez których Kraków jest jak bez ręki.
Mam na myśli właśnie m.in. centrum kongresowe, halę widowiskową oraz cały szereg innych rzeczy. Teraz przyjdzie czas na trzeci etap czyli na załatwienie spraw bardzo istotnych dla mieszkańców, które trzeba było trochę odłożyć ze względu na m.in. sytuację finansową.

Jak Pan ocenia swoje szanse w nadchodzących wyborach samorządowych?
- Ja nigdy tego nie oceniałem. To, czy dobrze rządzę miastem pokaże wybór mieszkańców Krakowa. Ja się nie wypowiadam na ten temat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

dzięki za zadanie mojego pytania odnośnie referendów. szkoda, że nie drążyłeś tematu. Konsultacje społeczne do niczego nie zobowiązują, a do tego są często manipulowane i w zależności od tego jak są przeprwowadzanie, nie muszą być publikowane jeśli władzy nie "leżą" odpowiedzi.
Tak czy siak, dzięki za zadanie pytania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajnie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy to ten sam Majchrowski napisał biografię Bogusława Wieniawy Długoszowskiego, adiunkta marszałka Piłsudskiego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.