Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11724 miejsce

Nie możesz odwiedzić grobu - wyślij mail w zaświaty

Obecny od kilku miesięcy w sieci portal „Każdy z nas”, który sam siebie określa „portalem o życiu, śmierci i pomaganiu”, proponuje swoim użytkownikom wysyłanie „Maili w zaświaty”.

 / Fot. Sergio CarracedoTrudno powiedzieć, czy ten pomysł powstał u nas jako pierwszy na świecie, ale niewątpliwie jako pierwszy w Polsce. Teraz, kiedy internet wkracza we wszystkie sfery naszego życia, przychodzi pora, żeby jego dobrodziejstwa były pomocne w naszych kontaktach ze zmarłymi.

To na pierwszy rzut oka może wydawać się absurdalne, irracjonalne, ale tak samo nieracjonalne jest przesiadywanie przy grobie zmarłej osoby i szeptem lub w myślach mówienie do niej. Mimo to, jest to zachowanie bardzo częste i traktowane jako normalne. Więc jeśli nie możemy iść na cmentarz, albo po prostu uznamy, że najważniejsze jest samo dzielenie się naszymi myślami, możemy wysłać mail. Zresztą pisanie listów do zmarłych nie jest niczym nowym, dość często można przeczytać lub usłyszeć o tym, że właśnie w ten sposób staramy się pokonać śmierć. To jest bardzo słuszne podejście, bo jeśli założyć, że człowiek umierając fizycznie, pozostaje dla nas żywy w sensie duchowym, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w dowolnej formie kierować do niego swoje myśli.

Mail w zaświaty tym różni się od listu, że jego pisanie trzeba zakończyć kliknięciem w przycisk „wyślij”, by następnie odczytać informację: „Twój mail w zaświaty został wysłany”. To jest bardzo ważny moment, pozwalający łatwiej dostrzec, że nasze myśli popłynęły w dal. Najlepszym potwierdzeniem potrzeby takiej komunikacji z osobą odchodzącą w zaświaty jest stosowana niezwykle często formuła modlitw, czy mów wygłaszanych na pogrzebach. W tych przekazach zwracamy się wprost do kogoś, kto nas opuszcza, mówimy: „będzie nam Ciebie brakować”, „modlimy się za Ciebie”. Podobnie jest z wpisami dokonywanymi w księgach kondolencyjnych, tam również dominują treści adresowane wprost do osoby zmarłej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.