Facebook Google+ Twitter

Nie możesz zabrać psa na wakacje i nie wiesz, co z nim zrobić?

Lato dobiega końca, ale szczęśliwcy wakacyjny urlop mają dopiero przed sobą. Jeszcze kilka lat temu nie wszyscy z niego korzystali – właściciele czworonogów, nie wiedząc, co zrobić ze swoim pupilem, często rezygnowali z wyjazdu.

Dzisiaj pupil nie pokrzyżuje już naszych planów: można zafundować mu pobyt w hotelu, wynająć nianię lub zabrać go ze sobą do miejsca, w którym będzie mile widziany. Wszystko jest kwestią dobrej woli.

W okresie wakacyjnym pękają w szwach, mają ograniczoną liczbę miejsc i opiekunów, a mimo to kilka razy dziennie odbierają telefony z prośbą o przygarnięcie psa, bo właściciel wybiera się na wakacje. W schroniskach, bo o nich mowa, z powodu nieodpowiedzialnych właścicieli ląduje kilkadziesiąt psów rocznie. W lipcu i sierpniu wiele zostaje porzuconych w lesie, gdzie przywiązane do drzewa, bez dostępu do wody i jedzenia, padają z wycieńczenia. Uniknąć takich sytuacji można dzięki odrobinie wysiłku, bo żadne zwierzę nie zasługuje na takie traktowanie. Jak czytamy w Głosie Koszalińskim, w serwisach ogłoszeniowych tj. Tablica.pl pośród 1,5 tys. ogłoszeń, dotyczących usług dla zwierząt, można znaleźć oferty psich hoteli z całej Polski lub tzw. petsittingu, czyli kompleksowej opieki nad czworonogiem pod nieobecność właściciela. Z roku na rok rośnie także liczba ośrodków wypoczynkowych, akceptujących pobyt ze swoim pupilem, a swoją popularność zdobywają wczasy odchudzające, gdzie o swoją kondycję może zadbać zarówno właściciel, jak i pies.

Ty na urlopie, a pies w hotelu

Warto pamiętać, że pies jest bardzo przywiązany do swojego właściciela i z trudem przychodzi mu się z nim rozstawać. Jeśli nie mamy możliwości zaplanowania wakacji tak, by spędzić je z pupilem, możemy skorzystać z oferty psich hoteli, których w Polsce powstało już kilkaset. Psie ośrodki wypoczynkowe są doskonale przygotowane do opieki nad swoimi podopiecznymi. Posiadają ogrodzony wybieg, sypialnie oraz zapewniają spacery, karmienie, zabawy czy zabiegi pielęgnacyjne. Ceny za dobę opieki wahają się od 30 zł za małego psa do 60 zł za dużego. Żeby zostawić psa w hotelu, trzeba okazać aktualne szczepienia i odrobaczenia oraz zabezpieczyć go przed kleszczami i pchłami. Karmę można przywieźć lub wykupić wyżywienie na miejscu. Pozostawienie w hotelu ukochanego czworonoga to zawsze stres dla właściciela, jak i zwierzaka, dlatego warto wcześniej dokładnie sprawdzić warunki w jakich go zostawimy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.