Facebook Google+ Twitter

Nie można tak po prostu w to uwierzyć

Ta nieoczekiwana żałoba będzie trwała znacznie dłużej.

"Żaden człowiek nie jest samoistną wyspą; każdy stanowi ułamek kontynentu, część lądu. Jeżeli morze zmyje choćby grudkę ziemi, Europa będzie pomniejszona, tak samo jak gdyby pochłonęło przylądek, włość twoich przyjaciół czy twoją własną. Śmierć każdego człowieka umniejsza mnie, albowiem jestem zespolony z ludzkością. Przeto nigdy nie pytaj, komu bije dzwon: bije on Tobie.” John Donne (1572–1631).

Wróć do materiału: 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskichWylaliśmy już morze łez, wypowiedzieliśmy potok słów, a w dalszym ciągu pozostaje niedosyt, wrażenie, że nie ma słów, które mogłyby opisać ogrom nieszczęścia jakie spotkało przede wszystkim tych, którzy stracili życie, ich rodziny i nas samych, jako obywateli kraju, którzy stracili tak wielu kompetentnych i najlepszych w pełnieniu swych obowiązków przywódców.
Tak nagła śmierć, tak wielu ludzi, w tak tragicznych okolicznościach jest nie do przyjęcia, nie chcemy w to wierzyć i tutaj nie ma znaczenia nic poza tym, że ogrom tego dramatu przekracza granicę absurdu.

Można odczuwać bezcelowość, bezsens tej całej sytuacji, buntować się przeciwko prawdzie nie do przyjęcia, jednak nie można cofnąć czasu, trzeba iść w przód, ale obierając drogę najlepszą z możliwych. Niech to memento mori, Ich straszliwa śmierć nie pójdzie na marne, miejmy nadzieję, że my, Polacy ulegniemy głębokiej przemianie mentalnej i duchowej.

Pojawia się pytanie, co teraz? Teraz musimy być razem, musimy być silni, musimy swymi wszelkimi podejmowanymi działaniami oddawać hołd ofiarom tego nieprawdopodobnie nieszczęśliwego wypadku lotniczego, która poruszyła serca ludzi z całego świata.

Pozostaniecie na zawsze w naszych pamięciach…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.