Facebook Google+ Twitter

Nie musisz zabierać babci dowodu! Sam możesz zmienić Polskę

Polacy - do urn! Nie ma nic gorszego niż bierna postawa wyborcza i oddanie swojego, unikalnego głosu innym. Kampania 21października.pl zachęca Polaków do udziału w wyborach parlamentarnych, które odbędą się już za tydzień.

Nie idąc na wybory oddajemy walkowerem rządy politykom, których najchętniej nie oglądalibyśmy w polskim parlamencie. Wiadomo, że po 21 października w parlamencie zasiądą te same znane, lubiane bardziej lub mniej osoby. Jednak to od nas zależy, do kogo będzie należała władza w parlamencie i kto będzie decydował o ewentualnych umowach koalicyjnych.

Zmień kraj


Zamiast narzekań na nasz rząd, naszych polityków i nasze państwo weź sprawy w swoje ręce. Czy chcesz, żeby sytuacja w Polsce wyglądała tak, jak miało to miejsce za rządów PiS - Samoobrony - LPR? A może nie podobał Ci się nieustający spektakl (tragikomedia?) rozgrywający się każdego dnia? Masz szansę - przynajmniej teoretyczną - zmienić Polskę? Jak? Odpowiedź jest prosta: idź na wybory! Zabierz ze sobą matkę, ojca, babcię, przyjaciółkę i brata - a nawet niepełnoletnie osoby, żeby dać im dobry przykład i pokazać, jak zachowuje się Polak - patriota. Na pewno podziała lepiej i skuteczniej niż lekcje wychowania patriotycznego.

Idź na wybory


Plakat kampanii Zmień kraj. Idź na wybory. 21 października 2007. / Fot. www.21pazdziernika.plKampania 21października ruszyła, aby przekonać Polaków do oddania swojego głosu w nadchodzących wyborach. Ze strony możesz dowiedzieć się m. in. jak głosować oraz jak przyłączyć się do akcji.

21 października 2007


21 października Polacy skierują swoje kroki do lokali wyborczych, w których będą mieli szansę zaznaczyć magiczny krzyżyk przy jednym z wielu kandydatów. Nieważne, czy nasz wybór padnie na PO, PiS, LiD, Samoobronę, PSL, LPR czy Partię Kobiet... Ważne, że go oddamy i weźmiemy chociaż pośredni udział w rozdzielaniu miejsc w naszym parlamencie.

Tylko czy aż dwanaście procent?


Z komunikatu Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że frekwencja w wyborach, które odbyły się w 2005 roku zaledwie przekroczyła 40 proc.. Swój głos na PiS oddało 27 proc. wyborców. Z podanych danych łatwo obliczyć, że na partię, która przez dwa lata dzierżyła władzę głosowało zaledwie 12 proc. Polaków! Nie pozwólmy, żeby ktoś decydował za nas!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Mam wrażenie że osoby które mówią 'weź sprawy w swoje ręce - idź na wybory' nie bardzo wiedzą jak skonstruowana jest ordynacja wyborcza w Polsce i co za tym idzie podział głosów. To trochę tak jak za PRLu: czy głosujesz na ZSL czy na SD to i tak Twoim głosem będą rozporządzać inni i okaże się że głosowałeś na PZPR.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja wolę legitymację w postaci większości zyskanych głosów (choćby żałosnej :) od nieznośnie demonstrowanego przekonania, że rządy się komuś należą, bo to on ma rację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda! Babcie przekonać ukochanym smakolykiem i łykiem naleweczki juz w sobote, reszte zaagitować kazdym dostepnym sposobem.
To przeciez zupełny koszmar, że w kraju rządzą ludzie, ktorzy do władzy nie maja innej legitymacji jak żałosna wiekszośc w mniejszości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+;-) co ma byc to bédzie a glos jest wazny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W tym tekście nie powinno być deklaracji właśnych preferencji wyborczych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.