Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17544 miejsce

"Nie muszę być perfekcyjna" - wywiad z Magdaleną Waligórską

Współautorzy: Filip Chochół

Chciała być wokalistką, została aktorką. Na drugim roku studiów zwątpiła w sens swojego zawodu. Znana głównie z seriali, a ostatnio coraz częściej gra w teatrach. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Magdalena Waligórska.

Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Magdalena Waligórska / Fot. Filip ChochółOd zawsze marzyła o tym, by występować na scenie - w związku z tym postanowiła zostać wokalistką. Jej plany zmieniła czwórka z muzyki w szkole podstawowej, gdyż uznała, że przyszłej piosenkarce nie przystoi dostawać taką ocenę za śpiewanie. Wówczas zdecydowała, że zostanie aktorką. W czasie nauki w liceum należała do wielu grup teatralnych, brała udział w warsztatach aktorskich. Jednak po maturze zaczęły pojawiać się schody, gdyż trzykrotnie nie udało jej się dostać do szkoły teatralnej. "Cieszę się, że tak się stało w moim życiu - to była ogromna lekcja pokory" - wyznaje Magdalena Waligórska. Na szczęście za czwartym razem udało jej się zdać wszystkie egzaminy wstępne i została studentką wrocławskiej PWST.

Na drugim roku studiów zwątpiła w sens i użyteczność zawodu aktora. "Zauważyłam, że aktorstwo to jedno wielkie ego i ci, którzy mają je rozbuchane, osiągają sukcesy" - przyznaje Magda Waligórska. "Zdałam sobie też sprawę z tego, ile jest syfu w tej branży, a także dostrzegłam jak często ludzie robią sobie świństwa i jak ważne są pieniądze" - dodaje. Udało jej się jednak przezwyciężyć ten kryzys i na nowo uwierzyła, że mimo wszystko grając, można wpływać na życie innych.

Aktorka Magdalena Waligórska gościła w redakcji W24 / Fot. Filip ChochółJuż wkrótce będzie można podziwiać ją na deskach Teatru Rampa w spektaklu "Raj", będącym historią miłosną na podstawie noweli filmowej Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza. Aktorka wcieli się w postać Filipiny - terrorystki, morderczyni, w której zakochuje się przesłuchujący ją młodszy o dziesięć lat aspirant. "To bardzo skomplikowana psychologicznie postać" - podkreśla Magda Waligórska, dodając, że jej bohatera niesie za sobą ogromną tajemnicę, którą - ma nadzieję, widzowie będą krok po kroku odkrywać.

Widzowie kojarzą ją przede wszystkim z ról serialowych. Największą popularność zdobyła grając Wioletkę w kultowym "Ranczu". Na początku bardzo cieszyła się z wygrania castingu do tej produkcji, jednak po pewnym czasie trochę się wystraszyła, gdyż zaczęła otrzymywać wyłącznie propozycje grania postaci podobnych do Wioletki. Nie chciała zostać w żaden sposób zaszufladkowana, więc skutecznie odmawiała kreowania bliźniaczo podobnych bohaterek. Jak widać konsekwencja się opłaciła, gdyż obecnie aktorka otrzymuje wiele różnorodnych propozycji - zarówno gry w serialach, jak i na deskach teatralnych.

Obejrzyj cały wywiad z Magdaleną Waligórską:Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.