Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13026 miejsce

"Nie myślałam, że będę grać w filmach" -wywiad z Katarzyną Maciąg

Kiedyś aktorstwo wydawało jej się abstrakcją. Znana z małego i dużego ekranu, ostatnio zagrała główną rolę w filmie "Facet (nie)potrzebny od zaraz". Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Katarzyna Maciąg.

Aktorka Katarzyna Maciąg gościła w redakcji W24 / Fot. W24Mimo że o zostaniu aktorką myślała od dziecka, cały czas spychała ten pomysł na dalszy plan. "Wydawało mi się, że to bardzo abstrakcyjne zajęcie" - wspomina Katarzyna Maciąg. Jednak nie udało jej się uciec przed przeznaczeniem i mimo że rozpoczęła już studiowanie germanistyki na Uniwersytecie Warszawskim, postanowiła spróbować swoich sił podczas egzaminów do szkoły teatralnej. Udało jej się dostać za pierwszym razem, przeprowadziła się do Krakowa i rozpoczęła naukę w tamtejszej PWST.

Idąc do szkoły teatralnej, wydawało jej się, że w przyszłości będzie związana głównie z teatrem. "Nie planowałam grania w filmach" - przyznaje Katarzyna Maciąg. Zadebiutowała na deskach teatralnych już na drugim roku. Będąc jeszcze studentką, grała równocześnie w teatrach w Gdańsku, Krakowie i Katowicach. Pierwszą filmową rolę powierzył jej Jerzy Stuhr w swoim filmie "Korowód". Z czasem zaczęły pojawiać się kolejne propozycje i szybko okazało się, że bardziej pochłonie ją praca przed kamerą.

Gościem W24 w ramach cyklu Największą popularność przyniosła jej rola w serialu "Teraz albo nigdy". "Nie byłam na nią wtedy przygotowana" - wyznaje aktorka. Po dużym sukcesie produkcji zdecydowała się jednak wrócić do Krakowa, żeby grać tam na deskach Teatru Starego. Później otrzymała propozycję zagrania w polsko-niemieckim filmie "Weselka Polka" i kolejny raz musiała wyjechać ze stolicy Małopolski.

Niedawno na ekrany polskich kin wszedł film "Facet (nie)potrzebny od zaraz" w reżyserii Weroniki Migoń, w którym aktorka zagrała główną rolę. Jej bohaterka - Zosia, spotykając się ze swoimi byłymi chłopakami, chce dowiedzieć się, czy nie popełniła jakiegoś ważnego błędu i czy nie przeoczyła miłości swojego życia. "Mężczyzna nie jest dla tej postaci najważniejszą kwestią, ona szuka prawdy o sobie" - mówi Katarzyna Maciąg. Aktorka podkreśla też, że Zosia jest przykładem antybohaterki. "Ona jest wycofana, nie stara się być atrakcyjna, stoi w miejscu i z pewnością nie spodoba się każdemu widzowi" - dodaje.

Obejrzyj cały wywiad z Katarzyną Maciąg:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.