Facebook Google+ Twitter

Nie obawiajmy się głosować na kogo chcemy

Koniec V kadencji Sejmu RP. Koniec bez sensu, bo nie pojawiła się w tym czasie żadna alternatywa. Na pewno nic nowego nie wnosi do polskiej polityki LiS, ani LiD. Główne siły - dalej PiS i PO. PSL wciąż obrotowy. I tylko Pawlak ładnie gadał.

Z Pawlakiem nie żartuję. Wyrobił się nam "Pan Waldek" przez te kilkanaście lat polskiego parlamentaryzmu. I tak ładnie powiedział w Sejmie, że brak braterstwa. Choć pomylił się lekko - przecież to właśnie bracia rządzili przez ostatnie dwa lata, rzecz niespotykana w historii świata od Romulusa i Remusa, no ale w tamtym przypadku jeden drugiego wykończył...

Maksymiuk odkrył "nową"-starą prawdę, że PiS, PO i SLD to jedna i ta sama formacja. Aż chciałoby się dodać: nad wyraz pasożytnicza. No, ale słowa te padły z ust przedstawiciela partii szczególnej, wyrastającej z tradycji niespłaconych długów i blokad na pograniczu prawa. To właśnie reprezentant Samoobrony urządza ostatnio strajk głodowy w kiciu, gdzie trafił za "chwyty poniżej pasa".

Był jeszcze Giertych, znakomity aktorsko. Kto mu udzielał porad? Może sam Tymochowicz? W ogóle to praca rąk naszych parlamentarzystów wydatnie się poprawiła - już nie machają nimi ponad głową, mają nad nimi kontrolę. Jedni robią znak, który kiedyś znaczył "Victoria", a teraz - podobno - V RP. Inni kręcą młynki lub stukają opuszkami o opuszki. Dobra szkoła gestów, wystarczyło tych 18 lat, żeby się tego wszystkiego nauczyć.

Jak byk widać było dzisiaj, że układ nie tylko, że nie został zwalczony, ale też że ma się świetnie. To układ dziadowski, porozumienie emerytalnego centrum polskiej polityki. Niech nie zmylą was te młode twarze: Olejniczak, Lewandowska, Parda. Oni zgodzili się na przejście na emeryturę, zanim jeszcze cokolwiek przepracowali w ławach sejmowych. Bezideowcy z młodzieżówek różnej maści posłużyli jako tak zwana świeża krew dla wysysania przez starych wyjadaczy, wampirów. Ten wampiryzm wysysa też nasze pieniądze.

Co zatem zamiast? Na razie nic. Wszystkim niezadowolonym z perspektywy wybierania nie wiadomo który już raz mniejszego zła, można tylko poradzić: głosujcie na niszowe ugrupowania. Te przynajmniej nie muszą pozorować, że są inne, niż w rzeczywistości. Polska Partia Piratów, Unia Polityki Realnej, Prawica RP, Zieloni 2004, Polska Partia Pracy, Partia Kobiet to ugrupowania, które nie będą rządzić. Ale jeśli komuś odpowiadają ich poglądy, to czemu ma kalkulować w kategoriach straconego głosu? Umówmy się, wiemy dobrze, że głosowanie na konkretnych ludzi wciąż równa się głosowaniu na partię. A jest tyle ugrupowań, które aż się prosi, żeby ukarać brakiem swojego głosu...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (37):

Sortuj komentarze:

będą ale chyba w LPR

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zobaczymy czy UPR nie będzie miała swojego współudziału - mam nadzieję, ze chociaż kilku wolnorynkowców się znajdzie w przyszłym sejmie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo przyjemnie się to czyta, Adam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyjemnie tekst ten czyta się. Rzeczywiście przez 18 lat "politycy", czyli posłowie, nauczyli się (w większości) języka gestów. I tylko tyle. Zgodnie z zapowiedzią słomianego marszałka herbu "burak-pasza", Leppera Opalonego, w sejmie skończyły się dobre maniery, "wersalem" zwane, a zapanowało wszechobecne chamstwo (gratulacje Panie Burak!). Panie Adamie, pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za warsztat i zaangażowanie... mimo, że z przesłaniem artykułu raczej się nie zgadzam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pominę moje sympatie polityczne, powiem jedynie, że od 18 lat chodzę na wybory (nawet będąc za granicą) bo uważam to za swój obowiązek i należne mi prawo... i jakoś z reguły „źle obstawiam”. Będąc w Holandii dowiedziałem się np., że „mój” kandydat na prezydenta przegrał i zamiast z nim, w drugiej turze wyborów, Wałęsa zmierzy się z nieznanym mi całkowicie Tymińskim :-(.
Świadomość obywatelska nieco wzrosła od tamtych pamiętnych wyborów ale nadal brakuje mi czegoś takiego jak Polska racja stanu. Jesteśmy chyba jedynym krajem Europy gdzie zamiast bronić swych symboli, sami często przyłączamy się do zewnętrznych ataków na nasz kraj. Patriotyzm zastępujemy pieniędzmi i obawą, że ktoś może nam ich nie przyznać... gdy będziemy bronić swoich racji. Obawiam się nawet, że jak tak dalej pójdzie, to skłonni jesteśmy sprzedać nawet własne godło narodowe... jak tylko ktoś zaproponuje dobrą cenę :-(

Komentarz został ukrytyrozwiń

niezłe masz przysłowia Marcin :| szok

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co się, Marcinie, tak w tych imperialistów zapatrzyłeś? ;)) A co serwuje Al Gore? Tandetne widowisko, jak to ludzkość zginie z pragnienia na pustyniach.
Też się podniecałem dwa lata temu, że PiS standardy hamerykańskie wprowadza. I co? Wyszły środkowoeuropejskie. Nasze. Nawet porządnej prowokacji nie potrafiło CBA przeprowadzić :( Niby pokazówka z konferencją Engelkinga? A ja w tym widziałem zupełnie co innego niż Kaczmarka i Krauzego. Widziałem rozbudowany aparat inwigilacji. Ja wiem, że on istnieje, że śledzą nasze kroki kamery przemysłowe. Ale zobaczyłem, jak ten aparat wykorzystuje władza, żeby pokazać pewne nocne spotkanie, z którego nie ma nagrań, więc nie wiadomo o czym była mowa. I powiem Ci, Marcinie, że pierwszy raz od tych dwóch lat byłem zniesmaczony. A może nawet zaniepokojony. Bo też ważne, może wręcz najważniejsze dla obywateli, jest to, kto stoi na czele, kto jest liderem. Może powiesz, że lider jest twardzielem... To dlaczego przed Trybunałem Stanu nie stanął jeszcze Miller? Dlaczego pozwolił, żeby zamiast JAKIEJŚ lustracji, była jej całkowita blokada? Dlaczego w Afganistanie służą oficerowie WSI? Nie ma wśród nowych służb twardzieli?
Jestem niezależnym publicystą a nie politykiem i będę popierał działania rządów, kiedy mi się będzie podobało, a krytykował, kiedy przestanie mi się podobać!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żadnych noszowych partii :>!!
Jak już to zlokalizowanych w wielkich obozach
Jak już wiedzą użytkownicy w24 od dawna jestem za systemem dwupartyjnym
wzorzec - USA
w tej kwestii środkowoeuropejska demokracja jest jak mówi przysłowie "100 lat za murzynami"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ossad pragnę podwójnie Cię uspokoić:
po pierwsze, ze względu na upodobanie do czarnego humoru oglądam wyłącznie stacje reżimowe.
po drugie, mam pacholę odcięte od telewizora i na tyle rozgarnięte, że woli lepić kaczuszki z plasteliny niż oglądać sejmowe debaty. Kolega ojciec - Macieklew zapewne wie, że dzieci pochłonięte zabawą potrafią wyławiać dźwięki, słowa, a nawet całe zdania. Ludki z plasteliny były przeurocze a komentarz do politycznego szamba uważam za trafny i zabawny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.