Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10857 miejsce

Nie obejrzymy MŚ w siatkówce mężczyzn Polska 2014 za darmo

Kibice siatkówki mężczyzn reprezentacji Polski nie obejrzą bezpłatnie zmagań naszej reprezentacji na MŚ w Polsce.

wikipedia commons / Fot. Anna KłeczekTelewizja Cyfrowy Polsat wydała dzisiaj komunikat prasowy, że w sytuacji wycofania się sponsorów transmisji na antenie otwartej, braku realnego zainteresowania ze strony innych nadawców prawami telewizyjnymi oraz braku koordynacji tak ważnej imprezy ze strony instytucji państwowych, została zmuszona do podjęcia decyzji, że jedynym wyjściem na pokazanie Mistrzostw Świata 2014 w Polsce jest ich zaoferowanie na żywo w systemie płatnym.

Dostęp do Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014 ma zostać zaproponowany wszystkim operatorom satelitarnym i kablowym w systemie płatnym na jednakowych warunkach.
Telewizja Cyfrowy Polsat zdecydowała, że wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mogli obejrzeć Mistrzostwa Świata bez żadnych dodatkowych opłat.
Siatkarski mundial nigdy nie odbyłby się w Polsce, gdyby Telewizja Polsat nie zakupiła w 2008 roku „wszystkich” praw do Mistrzostw Świata.

„Cieszę się, że w 2008 roku dzięki naszej determinacji udało się sprowadzić siatkarski mundial do Polski. Dzięki temu ponad 800 tysięcy widzów w halach i na Stadionie Narodowym będzie mogło na żywo oglądać najlepszych siatkarzy na świecie podczas drugiej najważniejszej imprezy sportowej w historii Polski” – powiedział Zygmunt Solorz-Żak.

Telewizja Polsat sprzedała prawa telewizyjne do imprezy do ponad 160 krajów na całym świecie, co jest ogromną szansą dla kompleksowej promocji Polski i polskich firm w świecie. Mimo to MŚ 2014 zostały uznane niesłusznie za komercyjne przedsięwzięcie Telewizji Polsat. W Polsce zabrakło centralnej koordynacji i nadania imprezie narodowej rangi, taką jaką miało Euro 2012.
Telewizja Polsat zrobiła wszystko, aby MŚ 2014 były pokazywane w telewizji bezpłatnej. Niestety, po wielu miesiącach rozmów, sponsorzy, z którymi negocjowano, z niezrozumiałych powodów wycofali się, mimo że były już gotowe odpowiednie umowy gwarantujące transmisje na antenie otwartej. W związku z brakiem możliwości pozyskania nowych sponsorów telewizyjnej transmisji, Telewizja Polsat zaprosiła wszystkich nadawców o zasięgu ogólnopolskim do składania ofert na prawa do transmisji w Polsce. Nikt nie był nimi poważnie zainteresowany, a TVP złożyła ofertę poniżej kosztów produkcji sygnału telewizyjnego. Jedynym wyjściem okazało się, więc zaoferowanie MŚ 2014 w systemie płatnym.
„Niewątpliwie łatwiej, wygodniej i taniej byłoby kupić prawa telewizyjne tylko na terytorium Polski i transmitować MŚ 2014 z innego kraju niż Polska - organizując jedynie przekaz telewizyjny, studio i komentarz - tak jak robiliśmy to dotychczas. Wtedy jednak MŚ 2014 nie odbyłyby się w Polsce. Mimo różnych przeciwności jestem dumny z tego, że to historyczne wydarzenie udało nam się sprowadzić do Polski i z pewnością będzie to święto wszystkich kibiców siatkówki w Polsce i na świecie” – powiedział Maciej Stec, Członek Zarządu, Dyrektor Sprzedaży i Zakupów Zagranicznych, Telewizja Polsat Sp. z o.o.BR>
Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn Polska 2014 będą oferowane w całkowicie nowym systemie – od 30 sierpnia do 21 września zostaną uruchomione 4 dedykowane kanały, w tym jeden w jakości HD i SD, a trzy w SD. Wszystkie kanały jako całość – pakiet MŚ 2014 – zostały odpłatnie zaoferowane sieciom kablowym i platformom satelitarnym na tych samych warunkach, które następnie będą decydować o formie i sposobie udostępnienia tych kanałów swoim abonentom. W ramach oferty zaproponowane zostaną 103 mecze i ok. 200 godzin transmisji meczów na żywo, siatkówka na najwyższym światowym poziomie i relacje z imprezy, która po raz pierwszy odbędzie się w Polsce dzięki Telewizji Polsat.
Święto siatkówki, jakim będzie ceremonia i mecz otwarcia MŚ 2014 na Stadionie Narodowym w obecności rekordowej liczby ponad 62 tysięcy kibiców, będzie transmitowane na antenie otwartej stacji Polsat.
Dzisiaj otrzymałem informacje w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, że zgodnie z art. 20b.ust.2 ustawy o radiofonii i telewizji na liście ważnych wydarzeń, które nadawca może nadać tylko w programie ogólnokrajowym w rozumieniu ustawy o radiofonii i telewizji, dostępnym w całości bez opłaty znajdują się obecnie:
1) letnie i zimowe Igrzyska Olimpijskie;
2) półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne;
3) inne mecze z udziałem reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach oficjalnych rozgrywek oraz mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami na tzw. liście ważnych wydarzeń nie ma MŚ w piłce siatkowej.


Jak mówi Katarzyna Twardowska, rzecznik prasowy KRRiT przygotowane przez KRRiT rozporządzenie, które zgodnie z art. 14 ust.2 dyrektywy o audiowizualnych usługach medialnych, musi uzyskać notyfikację do Komisji Europejskiej poszerza dotychczasową listę o dodatkowe, następujące wydarzenia:

mecze z udziałem reprezentacji Polski w mistrzostwach świata i Europy w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn, w tym mecze eliminacyjne;

zawody Ligi Światowej w piłce siatkowej mężczyzn rozgrywane w Polsce,

półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce ręcznej mężczyzn, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne;

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym;

zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich;

zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich kobiet;

Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce.

Komisja Europejska pozytywnie odniosła się do przedstawianych propozycji. Po decyzji notyfikacyjnej, na którą KE ma 3 miesiące od momentu otrzymania dokumentów od Polski i okresie vacatio legis (12 miesięcy) rozporządzenie zacznie obowiązywać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.