Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28410 miejsce

Nie obrażam się na Boga

Stev nie ma dłoni jednej ręki, u drugiej wykształcony jest jedynie kciuk. Do tego, jedna z jego nóg jest o 12 centymetrów krótsza od drugiej, a mimo to jest szczęśliwym i radosnym dziewięciolatkiem.

Chłopiec wychowuje się w niepełnej rodzinie. Ojciec pięć lat temu opuścił matkę kalekiego chłopca i jego zdrową, sześcioletnią siostrzyczkę Michelle.

 
Dziecko świetnie radzi sobie z pracami domowymi. FOTO Radosław SałacińskiMama - Mirosława Tomasik zawsze zastanawiała się co mogło wpłynąć na kalectwo syna. - Nie brałam w czasie ciąży żadnych leków. Dobrze się odżywiałam. Możliwe, że przyczyną nieszczęścia jest to, że jego ojciec miał w pracy kontakt z freonem. Mogło to mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój płodu - mówi z łezką w oku mama Stev'a. - Mój synek jest uznany za niepełnosprawnego.

Obserwując go podczas codziennych czynności można mieć co do tego wątpliwości. Stev samodzielnie myje się, ubiera, spożywa posiłki. Potrafi nawet zapinać guziki. Chętnie pomaga we wszystkich czynnościach domowych. Potrafi z dwulitrowego dzbanka przelać kompot do szklanek, nie uroniwszy nawet kropli. Jedyny problemem sprawia mu wiązanie sznurowadeł. Z Dziecko świetnie radzi sobie z pracami domowymi. FOTO Radosław Sałaciński przyjemnością jeździ na rowerze. Potrafi prowadzić go tylko jedną ręką. Chętnie pływa. Jest rozżalony, że nie mając dłoni, nie zagarnia płynąc żabką tyle wody, co koledzy. Dużo czasu spędza przed komputerem. Operowanie myszką nie sprawia mu najmniejszych trudności. Jest dzieckiem bardzo pogodnym, wesołym, lubianym przez dzieci i dorosłych. Chodząc do zerówki, przychodził często zapłakany do domu. Dzieci w czasie zabawy nie chciały mu podawać ręki. Największym jego marzeniem jest posiadanie magicznych szachów Harrego Pottera - dodaje zatroskana mama.

 
Dziecko świetnie radzi sobie z pracami domowymi. FOTO Radosław Sałaciński- Żywe złoto, mały diabełek, "Cudzik", tak nazywają go nauczyciele i koledzy z klasy. - Jest bardzo oczytany. W mig łapie wiedzę, ładnie pisze. Chętnie uczy się angielskiego i gry w szachy. Z żadnym przedmiotem nie ma trudności - mówi pełna zachwytu wychowawczyni klasy II c, Sylwia Kałdon.
 
- Bóg nie dał mi rąk, ale dał rozum - mówi mały Stev. - Mogę być adwokatem, psychiatrą, psychologiem, chirurgiem w Ameryce, kierowcą karetki. Najchętniej jednak zostałbym strażakiem. Boję się tylko, że nie dosięgnę do dźwigni zmiany biegów - mówi rozbawiony "cudzik".
 
Dziecko jest naprawdę szczęśliwe.FOTO Radosław Sałaciński- Chłopiec jest pogodny, potrafi bawić się swoim kalectwem. Jego życie nie jest teraz łatwe. Przebył w Poznaniu osiem operacji wydłużenia nogi. Bardzo cierpiał. W chwilach słabości i zwątpienia proponował mi, abym podjęła decyzję o amputacji nogi. Mówił: chyba nie damy rady jej uratować. Widzę, że mój ból i cierpienie idzie na marne. Nie mogłam pojąć jak takie małe dziecko podejmuje tak odważne decyzje - mówi łkając, mama Steva.
 
- Czekają nas trudne i kosztowne operacje. Związane jest to z jego oprotezowaniem.
 
Proteza ręki to koszt 30 - 40 tysięcy złotych. Można ją wykonać dopiero, gdy będzie miał 12 - 13 lat. Jest więc jeszcze trochę czasu - wyjaśnia mama Stev'a.
 
Dziecko jest naprawdę szczęśliwe.FOTO Radosław Sałaciński- Mama naszego ucznia nie jest w stanie sama zebrać takiej sumy. Postanowiliśmy więc jej pomóc. Jako jego szkoła organizujemy Bal Karnawałowy Nauczycieli i Pracowników Oświaty. Z każdego sprzedanego biletu część zysków chcemy przekazać na operację Stev'a. Wiemy, że podczas tej akcji charytatywnej nie zbierzemy dużej kwoty, ale zapoczątkujemy akcję dobrej woli - mówi dyrektorka szkoły, Eleonora Terlecka.
 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+ za twój wkład w akcję dla Stev'a.

Komentarz został ukrytyrozwiń

rewelacja...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.